banner30

banner29

Yunanistan'dan Türkiye hamlesi!

Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin haklı faaliyetlerini engellemek için türlü yolları deneyen ancak bu girişimleri başarısız olan Yunanistan, 15 Haziran'dan itibaren turist kabul edeceği ülkelerin listesini açıkladı. Listede Türkiye'nin olmaması ise komik bir tepki olarak dikkat çekti.

Gündem 29.05.2020, 20:13
Yunanistan'dan Türkiye hamlesi!

Koronavirüs önlemlerini gevşetmeye başlayıp aşamalı normalleşmeye geçen Yunanistan, 15 Haziran itibarıyla Atina ve Selanik havaalanlarına turist gönderebilecek ülkelerin listesini açıkladı.

Yunan hükümeti ilk etapta 29 ülkeden yabancı turistlere kapılarını açmaya karar verdi.

Yurttaşları yeni tip koronavirüsle ilgili testten geçirildikten sonra Yunanistan'a alınacak ülkeler şunlar:

Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Güney Kıbrıs, Güney Kore, Hırvatistan, İsrail, İsviçre, Japonya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Malta, Norveç, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Yeni Zelanda.

Komşular içinden sadece Türkiye'nin yer almadığı liste, turizm bakanlığının açıklamasına göre, Avrupa Birliği Havacılık Güvenlik Kurumu (EASA) bildirimleri ve ülkelerin epidemiyolojik profilleri temel alınarak hazırlandı.

Atina ile Ankara, Doğu Akdeniz'de enerji kaynakları arama temelli pek çok alanda gerginlik yaşıyor.

15 Haziran itibarıyla yabancı turist kabul edilecek ülkelerin listesinin 1 Temmuz'da genişletileceğini duyuran turizm bakanlığı, 1 Temmuz'da tüm havaalanlarının uluslararası doğrudan uçuşlara açılacağını, epidemiyolojik verilere dayanan değerlendirmelerin sürekli yapılacağını belirtti.

Dün Sağlık Bakanlığı, 26 Şubat'ta ilkini açıkladığı teyitli vaka sayısının 2906'a, ölü sayısının 175'e ulaştığını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?