Yılmaz: 'İttifak Genişletilmeli'!

Yeni Akit Gazetesi yazarı, ilahiyatçı Şevki Yılmaz haftalık Cuma yazısında Mart ayında yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerini gündeme taşıyarak ''Mahalli İdareler Seçimlerinde de Milli çizgideki Partilerle Resmi İttifak yapılmalıdır!'' sözleriyle Cumhur İttifakı'nın daha da genişletilmesi çağrısında bulundu!

Yılmaz: 'İttifak Genişletilmeli'!
Mahalli İdareler Seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz; ''Herkesin sorumluluğu bir kat daha artmıştır! Devletin yükünü ya azaltacaklar ya da yüke yük katacaklar! Beş yıl sonra yapılacak Devlet Başkanlığı seçiminde; ya zaferi ya da hezimeti yaşatacaklar!'' diyerek yerel idarecilerin doğru tespit edilmesinin önemini vurguladı!

''63 Yıllık ömrünün tam 48 yılını acı ve tatlı tecrübelerle dolu Siyasi Mücadele ile geçirmiş bir kardeşiniz olarak adaylardaki kriterleri tesbit edip asla kimsenin gözyaşına bakmadan uygulamanın, başarının en büyük sırrı olduğu gerçeği unutulmamalıdır!'' diyen Yılmaz'ın ''“Tabanın adayı Tabana! Tavanın adayı Tavana!’’ başlıklı yazısını mutlaka okuyunuz...

Peki mandacı muhalefetin yeni salvolarına karşı neler yapılmalı?
Nasıl bir siyasi dil kullanılmalı?
Aday tespitlerinde kriterler neler olmalı?
STK'lar ve Kanaat önderlerinin nasıl bir pozitif katkısı olabilir?
Aday belirlemede fikri alınan tabanın beklentileri nasıl karşılanmalı?
Sorularına verdiği cevaplar bu yazıda:
..........
Cumhurbaşkanı Hükümet sisteminden sonra Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleriyle, Mahalle ve Köy Muhtarlarının yetki, etki ve sorumlulukları fiilen daha artmış durumda! Devletin yükünü ya azaltacaklar ya da yüke yük katacaklar! Beş yıl sonra yapılacak Devlet Başkanlığı seçiminde; ya zaferi ya da hezimeti yaşatacaklar!

Bu nedenle; Mahalli İdareler Seçimi, Milletvekilliği Seçiminden çok daha önemli bir konumda!

Son seçim sonuçlarında, Mandacı Muhalefet hezimet yaşasa da aradaki farkın az oluşu sebebiyle Mahalli İdareler seçimlerinde de şer ittifakı kuracaklar! Ve bazı Belediyelerdeki izahı mümkün olamayacak tüm argümanları kullanacaklar! Bu şer oyun ve ittifakı bozmak için;

Mahalli İdareler Seçimlerinde de Milli çizgideki Partilerle Resmi İttifak yapılmalıdır! Dost, akraba, ahbap-çavuş ilişkilerine yüz vermeden, şahısları memnun etme yerine; umumun menfaati tercih edilmelidir!

Bu yeni dönemde, aday adayları Genel Merkezin istihbarat, ehliyet, emanet, sadakat ve ahlak kriterleri süzgecinden geçtikten sonra adayları STK yönetimlerinin ve tüm Parti Üyelerinin katılacağı ön seçimle taban belirlemelidir!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5