banner29

Meteoroloji sık sık uyardı! Zirai don bekleniyor...

"Kışın yağmayan kar Mayıs ayında yağdı..." Bu sözler Mayıs ayının ortasında kar sevinci yaşayan Ardahanlı bir vatandaşa ait... Ardahan, lapa lapa yağan karla mayıs ayının ortasında beyaza büründü. Kar yaşamı olumsuz etkilerken, vatandaşlar da karla kaplanan araçlarını temizledi. Öte yandan Meteoroloji, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 6 il için "zirai don" uyarısında bulunuldu.

Hava Durumu 10.05.2020, 09:16
Meteoroloji sık sık uyardı! Zirai don bekleniyor...

Ardahan yoğun kar yağışıyla beyaza büründü. Kent merkezinde gün boyunca etkili olan sağanak, gece yerini kar yağışına bıraktı. Yaşamı olumsuz etkileyen kar, kısa sürede etrafı beyaza bürüdü. Taksici Coşkun Arabul, 9 Mayıs’ta kar yağmasını beklemediklerini belirterek, "Bahar ortasında kar yağışı bizi şaşırttı. Sürpriz oldu" dedi. Vatandaşlar da karla kaplanan araçlarını temizledi. Lapa lapa yağan karı gören vatandaşlar, "Kışın yağmayan kar Mayıs ayında yağdı. inşallah yollar kapanmaz. Lapa lapa yağıyor. Biz kar yağışına alışığız" diye konuştu.

METEOROLOJİDEN 6 İLE "ZİRAİ DON" UYARISI

Doğu Anadolu Bölgesi'nde 6 il için "zirai don" uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da "zirai don" olayının etkili olacağı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "10 Mayıs Pazar gece saatlerinden 11 Mayıs Pazartesi sabah saatlerine kadar Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da tarımsal faaliyetin olduğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerde ise orta kuvvete zirai don olayı beklenmektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?