banner29

10. yıldönümünde Mehmet Sait Yakut'u rahmetle anıyoruz

Vefatının 10. yıldönümünde derviş ve devrimci şair Mehmet Sait Yakut’u rahmetle anıyoruz.

Kültür-Sanat 18.02.2019, 12:09 18.02.2019, 12:17
10. yıldönümünde Mehmet Sait Yakut'u rahmetle anıyoruz

16 Şubat 2009 tarihinde 36 yaşındayken elim bir trafik kazasıyla aramızdan ayrılan derviş ve devrimci şair, hüzün ve isyan yazarı Mehmet Sait Yakut’u vefatının 10. yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

Yakut, hayata genç yaşta veda etmesine rağmen ardında kitap dolusu şiir ve kitap dolusu yazı bıraktı. Vefatından sonra şiirleri “Asia”adıyla kitaplaştırılan Yakut’un yazılarının da “Asi Yazılar” adıyla kitaplaştırılacağını ve mevcudu tükenen “Asia” kitabının 2. baskısıyla birlikte en kısa zamanda yayınlanacağını da bu vesileyle duyurmuş olalım.

MEHMET SAİT YAKUT KİMDİR?

Derviş ve devrimci şair, hüzün ve isyan yazarı. 1973 Şanlıurfa, Suruç doğumlu. Necip Süleyman Doğulu mahlasıyla da yazdı. Şiir ve yazıları çeşitli edebiyat dergilerinde ve gazetelerde yayınlandı. 20 Eylül 2008 yılına kadar 4 yıl Modern Pentatlon Federasyonu Başkanlığını yürüttü. Evli ve Hiram adında bir oğlu, Sena adında bir kızı olan Mehmet Sait Yakut,16 Şubat 2009 tarihinde 36 yaşındayken elim bir trafik kazasında vefat etti.Suruç’taki aile kabristanına defnedildi.

Eserleri:

Asia  (şiirler)

Asi Yazılar  (yazılar)

Yorumlar (1)
Sait Çetinkaya 1 yıl önce
Sait Yakut büyük bir değerdi onu anlatmaya kelimeler yetmez çok farklı ve aykırıydı. Sahtekar ve riyakâr değildi. Mert ve dobraydı. Babamın çok samimi dostuydu onun ismini bana verdiler. Seni tanıdığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum... Ruhuna el Fatiha
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?