banner5

banner29

Cemal Reşit Rey, İmam Hatiplileri misafir etti

Şişli ÖNDER, Şişli’de ki 5 İmam Hatip Okulunu (19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu, Süleyman Şah Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Ortaokulu, Ferikköy İmam Hatip Ortaokulu) Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda bir araya getirdi.

Kültür Sanat 25.04.2018, 17:30 25.04.2018, 17:30
Cemal Reşit Rey, İmam Hatiplileri misafir etti
Şişli Kaymakamı Sayın İdris AKBIYIK, Şişli Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Mücahit YENTÜR, STK Başkanları, okul müdürleri, öğretmenler ve 1500 öğrencinin katılım sağladığı "Hüseyin Goncagül'le İmam Hatipli Yıllar" konulu etkinlik adeta bir kültür resitaline dönüştü.

Sunumunu Bilişim Uzmanı, TV Program Yapımcısı, Muhammet Binici’nin yaptığı program , hafız Eyüp Erdim’in okuduğu sözlerin en güzeli olan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şişli Yunus Emre İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Eren Kara’nın okuduğu selâ, kendi selâsına koşan bir milletin o kara gecede nasıl dirilip ayağa kalktığını, nasıl şahlandığını bir kez daha gözler önüne serdi. Tüm salonu, bir millet destanı yazdığımız 15 Temmuz'a götürdü.Etkinliği düzenleyen, aynı zamanda ev sahipliği yapan Şişli ÖNDER Başkanı Mithat Akbudak günün anlam ve önemine binaen yaptığı selamlama konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Gönül diyarından gönüllerin fethine çıkan, tuzaklara aldırış etmeden, aşk ve şevk ile zorluklara karşı göğsünü geren, Necip Fazıl’ın tabiriyle; “Kim var denildiğinde tereddüt göstermeden, sağına soluna bile bakmadan, imanından aldığı sabır, güç, gözlerindeki coşku ve davranışlarındaki ahlaki ve faziletli duruş asaletiyle ben varım diyebilen, karanlığı iman ve ilim cenderesinde eritecek, cehalete dur diyecek, insanlığın sadrına şifa olabilecek ruh" İmam Hatip ruhudur.

19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Arslan’ın yaptığı hatim duasıyla devam eden programda artık programda beklenen an gelmişti. "Hüseyin Goncagül ile İmam Hatipli Yıllar" gösterimiyle tüm izleyiciler kâh 1970’li yıllara gittiler, kâh günümüze geldiler. Goncagül’ün anlatımı ve seslendirdiği birbirinden güzel eserler ile izleyenler hem müziğe doydular hem de konferans tadında bir etkinlik geçirdiler.Programın sonuna yaklaşılırken Muhammet Eren Karayakalı Arapça “Vatanım” şiirini, Nur Banu Yalçın Bir Arapça Şiir, Elif İkra Bayır ise kendi yazdığı şiiri seslendirdi.

Şişli Önder Başkanı Mithat Akbudak derslerinde başarılı olan ve programda görev alan öğrencilere plaketlerini takdim etti.

Hüseyin Goncagül’ün plaketini ise Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit YENTÜR takdim etti.

HABER VAKTİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?