Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ın konuğu oldu.

Şentop'tan tenkitlerin tenkidi! Erdoğan'ın niçin aday olabileceğini anlattı Şentop'tan tenkitlerin tenkidi! Erdoğan'ın niçin aday olabileceğini anlattı

Yavaş, cumhurbaşkanı adaylığı için kendi isminin konuşulduğu haberine ilişkin "2 yıl önceki bütün televizyon programlarında ne söylediysem halen aynısını söylüyorum. Ben, sayın Genel Başkanımızın ve sayın Akşener'in iradelerine karşı hiçbir hareketin içerisine girecek değilim. Gündemimizde de yok. Şu anda 45 bin cenazemiz var, binlerce yaralımız var" dedi.

"2 YILDIR AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM"

Yavaş, şunları söyledi:

"Bu konu benim dışımda bir konu, Altılı Masa'nın konusu. Sayın Genel Başkanımız ve sayın Akşener'in rızasıyla yapılmayan hiçbir şeye girmem. Onların alacağı karara da sonuna kadar destek veririm. 2 yıldır aynı şeyi söylüyorum. Dünkü televizyon yayınından sonra artık değerlendirmeler oldu. Benim durumum aynı. Ankara Büyükşehir'in faaliyetlerine ve deprem bölgesine yoğunlaşıyoruz."

"BENİM İÇİN GÖREVDİR" DEMİŞTİ

Mansur Yavaş, Altılı Masa’nın kendisini aday gösterip göstermeyeceğine yönelik soruya, ''Bu benim için görevdir o zaman, ama sayın genel başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil.'' yanıtını verdi.