banner29

Bekir Bozdağ: Diyanet İşleri Başkanı Yakında Göreve Başlayacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni Diyanet İşleri Başkanının yakında görevine başlayacağını açıkladı.

Siyaset 16.08.2017, 21:04 16.08.2017, 21:04
Bekir Bozdağ: Diyanet İşleri Başkanı Yakında Göreve Başlayacak
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Türkiye'nin ulusal bütünlüğüne karşı bir tehdit olması halinde, tehdidin niteliğine göre Türkiye her türlü senaryoya hazırlıklıdır." dedi.


Bozdağ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.


Bekir Bozdağ, bir gazetecinin "Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez emekli oldu. Bakanlar Kurulunda Diyanet İşleri Başkanlığına yeni bir isim önerildi mi? Bu konuda bir atama yapılacak mı?" şeklindeki sorusu üzerine, Görmez'in emekliye ayrıldığını, yeni Diyanet İşleri Başkanının yakında görevine başlayacağını söyledi. Bozdağ, Bakanlar Kurulunda bu konuyla ilgili bir değerlendirmenin yapılmadığını, yakında atamanın duyurulacağını ifade etti.


Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir kuruma öyle sıradan bir atama yapılmayacağını Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın sözlerinden ve şimdiye kadar bu atamanın yapılmamasından anlaşıldı. Son iki Diyanet İşleri Başkanlarına bakılırsa Prof. Dr. Ali Bardakoğlu ve Prof. Dr. Mehmet Görmez gibi bir adayın atanması bekleniyor.


HİLAL HABER
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?