banner30

banner29

Binali Yıldırım: Tek Taraflı Hiçbir Karar, Hiçbir Yaptırım Asla Kabul Görmeyecektir

ABD'nin Kudüs provokasyonunu eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, tek taraflı hiçbir kararın hiçbir yaptırımın asla kabul görmeyeceğini belirtti.

Siyaset 17.12.2017, 21:37 17.12.2017, 21:37
Binali Yıldırım: Tek Taraflı Hiçbir Karar, Hiçbir Yaptırım Asla Kabul GörmeyecektirAK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Türkiye'nin bütün karanlık planlara rağmen büyümeyi ve gelişmeyi sürdürdüğünü belirten Başbakan Yıldırım,  enflasyonla mücadelenin hız kesmeden devam edeceğinin altını çizdi.

Yıldırım, "15 senedir her seçimde bize desteğini artırarak devam eden milletimizin önünde asla mahcup olmadık. 2023 ve 2053 hedeflerine ülkemizi taşıyacağız. Geleceğin parlayan yıldızı bizim ülkemiz olacak." dedi.

"Amerika'nın Kudüs kararını reddediyoruz"

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararını eleştiren Başbakan Yıldırım, "Amerika'nın Kudüs'ü, İsrail'in baş şehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. İnsanlığın ortak değeri olan Kudüs'ü oldu bittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

 "Nihai bir çözüm istiyoruz"


Uluslararası kamuoyuna seslenen Yıldırım, "Şunu iyi bilmelidirler. Kudüs bütün insanlığın ortak hazinesidir. 3 semavi dinin merkezidir. Bu kutsal beldede iki tarafın mutabık kalacağı nihai bir çözüm istiyoruz. Onun dışında kalan tek taraflı hiçbir karar hiçbir yaptırım asla kabul görmeyecektir.” diye konuştu.

AA

 

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?