banner30

banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump Görüşmesinin Detayları Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı.

Siyaset 25.11.2017, 09:01 25.11.2017, 09:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump Görüşmesinin Detayları AçıklandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump akşam saatlerinde telefonla görüştü.

Cumhurbaşkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.

Türkiye ve ABD arasındaki ikili konuları ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, Suriye krizi ve bölgesel konular hakkında görüş teatisinde bulunmuşlardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi zirvesi hakkında ABD Başkanı Trump ile bilgi paylaştığı görüşmede, terörle mücadele üzerinde de durulmuştur.

Türkiye ve ABD ilişkilerinin güçlendirilmesinin önemine değinen iki lider, DEAŞ, PKK, FETÖve benzeri örgütler dâhil, tüm terör örgütlerine karşı birlikte mücadele etme konusunda mutabık kalmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

 

Resmi Twitter'da görüntüle


 

ABD Başkanı Trump da görüşmeyi sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan duyurmuştu.

"En başından beri oraya girmemeliydik"

Amerikan Başkanı Trump, twitter hesabından Erdoğan'la bu akşam görüşeceğini açıklamıştı.

Trump ilk tweet'inde "Bu sabah, Orta Doğu'da bana miras bırakılan karmaşık duruma barış getirmeye ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşuyor olacağım. Hepsini halledeceğim ancak bu 6 trilyon dolara ve hayatlara mal olan bir hata. En başından beri oraya girmemeliydik" ifadesini kullandı.

Trump, Orta Doğu'da kaybedilen hayatların ve 6 trilyon doların telafisi olmadığını ancak bunun üstesinden geleceğini söyleyerek bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu politikasını isim vermeden eleştirdi. 


TRT HABERYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?