banner29

'Davutoğlu'nun partisinin ne zaman kurulacağı belli oldu' iddiası

Yeni parti kurulacak iddiaları almış başını gidiyor. "AK Parti içinden bir parti kurulacak" iddiası da var sadece 'bir parti değil iki parti'nin kurulacağını iddia eden de. Ancak hepsinin ortak noktası eski kadroların bu oluşumun arkasındaki güç olduğu. Son gelen söylentilere göre; eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçim sonrası yeni partiyle ilgili açıklama yapacak ve parti eylül ayında kurulacak.

Politika 27.02.2019, 12:35 27.02.2019, 12:36
'Davutoğlu'nun partisinin ne zaman kurulacağı belli oldu' iddiası

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, geçen günlerde miting meydanında "Anlaşılan o ki, AK Parti çatısını beğenmeyip kendilerine başka mecra arayanlar var. Beraber yola çıktığımız insanlar şimdi bizim trenden inip başka trene biniyor" ifadesini kullanmıştı.

Sözcü muhabiri Veli Toprak, Erdoğan'ın söz konusu açıklamasıyla eleştirdiği ismin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu iddia etti.

"BİZ YOLA ÇIKIYORUZ"
AK Parti'nin eski önde gelen isimlerinin kuracağı partiye liderlik edeceği söylenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yol arkadaşlarına, "AK Parti ister yüzde 35, ister yüzde 55 oy alsın, biz yola çıkıyoruz" dediği öne sürüldü.

"Davutoğlu'nun yeni parti çalışması yaptığı ve 31 Mart'tan sonra bir deklarasyon ile açıklayacağı ifade ediliyor" diyen Toprak, devamında birtakım iddialar ileri sürdü:

"GÜL KURUCU ÜYE OLMAYACAK"

"Yeni parti için mayıs ayında deklarasyon, eylül ayında ise kuruluş hazırlığı yapılıyor. " denilen haberde "Abdullah Gül'ün parti kurucusu olmayacağı, AK Part'li eski bakanlar Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Nihat Ergün gibi isimlerin sayıldığı haberin devamında Yeni Parti hareketinin, AK Parti'den de 10 milletvekili ile dirsek temasında olduğu ileri sürülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?