Erdoğan'dan Fransa'ya tepki: Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da yayımlanan bildiriye ilişkin, "Bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi?" dedi.

Erdoğan'dan Fransa'ya tepki: Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kültür sanat politikalarımızı, medeniyet tasavvurumuzun lokomotifi haline dönüştürme konusundaki kısırlığımızı süratle aşmak durumundayız. Kendi ülkesine, kendi toplumuna, kendi tarihine, kendi medeniyetine, bırakınız destek ve öncü olmayı, husumet besleyen bir kültür sanat ikliminin bizi götüreceği yer, küresel popüler kültüre teslimiyettir." dedu.


"Başka toplumlar, başka devletler olmayan tarihlerinden efsaneler üretip çocuklarını bunların etrafında toplarken biz varolan hazinelerimizi kullanamıyoruz." diyen Erdoğan, "İnşallah yeni dönemde en büyük hedeflerimizden biri çocuklarımıza işte böyle bir şuuru aşılayacak eğitim-öğretim sistemimizi hem içeriği hem fiziki altyapısıyla kurmaktır." ifadesini kullandı.'Yüreğiniz yetiyorsa arşivinizi açın'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sözde Ermeni soykırımı iddiasında bulunanlara sürekli bu çağrıyı yaptım; Yüreğiniz yetiyorsa buyrun, biz arşivlerimizi açıyoruz, varsa sen de arşivini aç." dedi.


Fransa'da yayımlanan bildiriye ilişkin Erdoğan, "Bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi? Biz sadece cehaletlerinin yansımaları olarak görüyoruz. Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok." dedi.


Erdoğan, "Bizim tavrımız, Batılı değerleri savunmak adına İslam'a saldıranları koruyan, camileri ateşe verenlerin sırtını sıvazlayan kimi İslamofobik Avrupalı siyasetçiler için de ders olmalıdır. Özellikle Sarkozy'e..." ifadesini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'nın göbeğinde mescitleri kundaklayanlara nasıl karşıysak, Suriye'de, Irak'ta kiliselere saldıranlara da aynı şekilde karşıyız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5