banner29

Erdoğan: Makama Gelirken İyi, 'Boşalt' Demek Neden Yadırganıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı AK Partili belediye başkanlarının istifaya yönlendirilmesi tartışmalarına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Siyaset 05.10.2017, 11:41 05.10.2017, 11:41
Erdoğan: Makama Gelirken İyi, 'Boşalt' Demek Neden Yadırganıyor?
AK Parti'de istifa tartışmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Makama gelirken iyi, 'boşalt' demek neden yadırganıyor?' ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı AK Partili belediye başkanlarının istifaya yönlendirilmesi tartışmalarına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Partiden ihraç ya da görevden alma gibi yöntemlere başvurmak istemediklerini söyledi. Erdoğan 'Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor' ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinden dönüşünde, bazı belediye başkanlarının istifa süreciyle ilgili soruları yanıtladı.

Erdoğan, AK Parti’nin alışılmış bir siyasi parti olmadığını söyledi ve istifalarla ilgili eleştirilere yönelik şu şekilde konuştu:

'Belediyelerde görevden almanın iki yöntemi vardır. Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz. Bir makama getirilirken iyi güzel de, benim metal yorgunluğu olarak tanımladığım durumlarda makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor? Benim şanım, şerefim var dersen kusura bakma ama partinin şerefi, herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir.'

'Önümüze geldiği zaman değerlendirme yapıyoruz'

Cumhurbaşkanı, istifaya yönlendirilecek başkanların belirlenip belirlenmediği sorusuna ise, 'Hayır öyle bir şey olmaz. Biz olduğu zaman, bazı şeyler önümüze geldiği zaman değerlendirmemizi yapıyoruz. Allah göstermesin çok daha kötü şeyler de olabilir. 2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlıkları yaparak girmek durumundayız. Kaldı ki sadece bizim partimizle ilgili değil, diğer partilerle ilgili olarak da İçişleri Bakanlığımıza şikayetler geliyor.'

'Parti kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener’in önderlik ettiği hareketle ilgili soruya ise 'Daha partisini bile kuramamış kişileri gündeme getirmenin anlamı yok' yanıtını verdi.

'Vana kapata üç ülkenin kararı'

Erdoğan, Türkiye’nin güney sınırında terör koridoru oluşturmama kararlılığının Kuzey Irak için de geçerli olduğunu söyledi.

Kuzey Irak konusunda Türkiye, İran ve Irak arasında üçlü bir mekanizma oluşturulduğunu söyleyen Erdoğan, 'Petrol vanasını kapatma kararını' da üç ülkenin birlikte vereceğini açıkladı.


AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?