banner29

Yıldırım: Eren'e Kurşun Sıkan Alçaklar Bilsin ki Biz 80 Milyonuz!

AK Parti'nin 16 kuruluş yıldönümünde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Trabzon'da bölücü hainlerin kurşunlarıyla şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü andı.

Siyaset 14.08.2017, 23:11 14.08.2017, 23:11
Yıldırım: Eren'e Kurşun Sıkan Alçaklar Bilsin ki Biz 80 Milyonuz!
Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "Henüz 15 yaşında çiçeği burnunda evladımız Eren Bülbül'e kurşun sıkan şerefsizler bilsin ki biz 80 milyonuz. Yine o şerefsiz teröristleri üzerimize salan alçaklar bilsin ki dünya durdukça aşağılık hainler emellerine asla nail olamayacak." dedi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ak kadroların doğum gününü kutladı.

14 Ağustos 2001'de çok uzun ama bir o kadar da kutlu bir yola çıktıklarını belirten Yıldırım, o günden bu yana hizmet aşkı ile dolu dolu 16 yılın geride kaldığını ifade etti.

Yola çıkarken "Yakın ışıkları, Türkiye aydınlansın" ve "Bu şarkı burada bitmez" dediklerini anımsatan Yıldırım, millet ile hep bir ağızdan söyledikleri bu şarkının 16 yıldır bitmediğini, bitmeyeceğini kaydetti.

"Mevkilere, makamlara değil, Türkiye'ye sevdalıyız"

"Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan." dediklerini hatırlatan Yıldırım, "16 yıldır liderimiz Recep Tayyip Erdoğan yürüyor, bizler de milletimizle birlikte el ele yürüyoruz arkasından. 'Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya' demiştik. Tam 16 yıldır bu kadrolar, ak sevdalılar milletimizle tarih yazmaya devam ediyor. Hep beraber daha nice tarihler yazacağız. Nice zorlukları aşacağız, nice başarılara imza atacağız. Çünkü biz davamıza da kurucu ilkelerimize de liderimize de gönülden bağlıyız. Çünkü, biz düşmanlıktan yana değil, dostluktan yanayız. Çünkü biz koltuklara, mevkilere, makamlara değil, Türkiye'ye, milletimize sevdalıyız." diye konuştu.

Yıldırım, AK Parti'nin 16 yıl boyunca olduğu gibi bugünden sonra da Türkiye'nin tek umudu olmaya devam ettiğini, bunu rahatlıkla söyleyebildiklerini aktardı.

AK Parti hareketinin mensupları olarak en büyük gururu yaşadıklarını anlatan Başbakan Binali Yıldırım millete verdikleri sözleri tuttuklarını ve Türkiye'yi karanlıktan aydınlığa çıkardıklarını bildirdi.

"Bu çınarın kökü devlet"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde, 16 yıl önce dikilen fidanın bugün 16 yaşında genç bir çınar olduğunu vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu çınarın kökü devlet, gövdesi cumhuriyet, dalları millet, yaprakları ay yıldızlı bayrağımız oldu. Bu çınarın kokusu buram buram memleket, gölgesi mazlumların sığınağı oldu. Bu çınar başka ağaçlara benzemez. Mevsimler gelip geçse de bu çınarın yaprakları asla yere düşmez. Karlar yağsa da rüzgar fırtına çıksa da bu çınar sapa sağlam ayakta kalacak. AK Parti çınarının 16. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını mevlamdan niyaz ediyorum. Tarihe yön veren liderimizi ve AK Parti teşkilatımızı, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Bu davaya inanan herkese başarıyla, hizmetle, atılımlarla dolu nice yıllar diliyorum. Cenab-ı Mevlam bizleri bu millete hizmet yolundan asla geri koymasın."

"İyi ki varsın Eren"

Vatan için canının veren aziz şehitlerin yolundan ayrılmama temennisinde bulunan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Henüz 15 yaşında çiçeği burnunda evladımız Eren Bülbül'e kurşun sıkan şerefsizler bilsin ki biz 80 milyonuz. Yine o şerefsiz teröristleri üzerimize salan alçaklar bilsin ki dünya durdukça aşağılık hainler emellerine asla nail olamayacak. Sevgili Eren Bülbül, aziz 15'lik şehidimiz; Arkanda 80 milyon vatan evladı var. Seni cennete uğurlarken Türkiye düşmanlarına karşı 7'den 70'e bir olduk, bütün olduk. Rabbim seni ve bütün şehitlerimizi en yüksek mertebelere ulaştırsın. Sana kurşun sıkan PKK katilleri, elbette bunun hesabını verecek. Emin ol ki Türkiye'yi ve dünyayı onların başına dar edeceğiz. İyi ki varsın Eren, iyi ki varsın Eren, iyi ki varsın Eren."

Başbakan Yıldırım, AK Parti olarak bügün 11 milyona yaklaşan üyesiyle milletin gösterdiği istikamette, kararlılıkla, başarılarla yollarına devam ettiklerini anlattı.

Yollarının Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet, millet ve Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın muasır medeniyetler yolu olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"Bu yolu korumaktan, bu yolun emniyetini sağlamaktan başka hiçbir idealimiz yoktur. AK Parti iktidarı, cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanan şekilde sağlıkta, eğitimde, ekonomide, ulaşımda, adalette, tarımda, turizmde daha bir çok alanda yaptığı köklü icraat ve reformlarla ülkemizin çehresini değiştirmiş, dünyanı şaşırtan bir başarıya imza atmıştır. Cumhuriyetimizin 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye ekonomisi, teknolojisi, demokrasi, adalet ve özgürlüklerle dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında mutlaka yerini alacaktır. Atılan dev adımlar, bu hedeflere süratle yaklaştığımızı göstermektedir."

Başbakan Yıldırım, bugünlere kolay gelmediklerini, milletin de buna şahitlik ettiğini, millete hizmet yolunda birçok badire atlattıklarını bildirdi.

Milletin sesi duyulduğunda birilerinin hemen karanlık oyunlar tezgahlamaya başladığına işaret eden Yıldırım, 16 yıl boyunca millet iradesine defalarca darbe vurulmak istendiğini, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 27 Nisan'da milli iradeye saldırıların olduğunu, Dersim, Maraş ve Sivas'ta milletin beraberliğine kastedildiğini aktardı.

TRT HABER
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?