Rus piyanist Boris Berezovski, tepkilere yol açan bir açıklamada bulundu. Rus piyanist, ülkesine Kiev'in elektriğini kesilmesi için çağrıda bulundu.

1990 yılında Uluslararası Çaykovski Yarışması'nı kazanan ve onlarca ülkede sahne alan Rus piyanist Boris Berezovski, ülkesinin Ukrayna'yı işgaline ilişkin tepkilere yol açacak açıklamalarda bulundu.

T24'ün haberine göre,10 Mart'ta Rusya devlet televizyonlarından birini konuk olan Berezovski, "Safça bir sorum olacak... Neden onları kuşatıp Kiev'in elektriğini kesebilecekken onları umursuyoruz?" dedi.

Dünyaca ünlü piyanist Berezovski, "Bu savaşı kazanmalı ve bu ülkede güzel şeyler inşa etmeliyiz. Eminim sonunda insanlar gerçeği görecek" dedi.

En az üç sene boyunca Batı ülkelerinde konser vermeyeceğini belirten Berezovski, Batı medyasını da yalanlar yaymakla suçladı.

Berezovski düşüncelerini 10 Mart'ta dillendirse de ifadeler Fransız haber ajansı AFP'nin haberleştirmesinin ardından 16 Mart'ta gündem oldu.

Jurassic Park'a ilham veren dinazor iskeleti 191 milyon TL'ye satıldı! Jurassic Park'a ilham veren dinazor iskeleti 191 milyon TL'ye satıldı!

Paris Oda Orkestrası'nın Müzikal Direktörü Lars Vogt, "Eski arkadaşımın ağzından çıkan sözlere inanamıyorum. Dostluğumuz resmen sona erdi" dedi.