Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, tahıl anlaşmasını Britanyalı uzmanlar tarafından yönetilen Kiev rejiminin bozduğunu belirtti.

Hindistan'da Müslüman öğrenciye "terörist" benzetmesi yapan profesör açığa alındı Hindistan'da Müslüman öğrenciye "terörist" benzetmesi yapan profesör açığa alındı

Telegram hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba’nın Rusya’nın tahıl sevkiyatlarını engellediği yönündeki açıklamasını değerlendiren Zaharova, “Tahıl anlaşmasını, Britanyalı uzmanlarının yönettiği Zelenskiy ile teröristleri bozdu. Amaçları, nükleer şantaja gıda şantajını da eklemek” diye yazdı.

"Daha fazla ölüme ihtiyaç duyan Kiev rejimi bu cehennem tahtına dayanıyor: Para, silahlar, ölüm" vurgusunu yapan Dışişleri Sözcüsü, Rusya’nın, kalkınmakta olan ülkelere 500 bin ton tahıl ve gübresini karşılıksız sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

Zaharova, “Kiev rejimi, kendine özgü açgözlülüğünden dolayı, diğerleri başkalarına hibe ettiği halde herkese her şey verme konusunda açgözlülük yapıyor” ifadesini kullandı.