banner29

İşte Zayıflamak İçin 5 Temel Faktör

Beslenme Uzmanı-Diyetisyen Naile Ganioğlu, "Zayıflamak mı istiyorsun, neden olmasın?" başlıklı yazısında popüler zayıflama yöntemleri dışında doğru diyetin ipuçlarını ve etkileyen faktörleri kaleme aldı.

Sağlık 10.10.2017, 13:12 10.10.2017, 13:12
İşte Zayıflamak İçin 5 Temel Faktör
Herkesin beslenme ve diyet hakkında görüş belirttiği, ekranlarda zayıflamaya dair nitelikli ve doğru bilgi yerine sağlıksız bilgilerin verildiği zamanlarda bu konuda doğru seçimi yapmak önemli. "Zayıflamak mı istiyorsun, neden olmasın?" başlıklı yazısında doğru diyete dair önemli görüşler öne süren Beslenme Uzmanı-Diyetisyen Naile Ganioğlu, zayıflamak için 5 temel faktörü belirliyor.

İşte Ganioğlu'nun doğru beslenmeye dair yazısı:

Zayıflamak hepimizin dönem dönem uğraştığı kimi zaman başarılı olunan, kimi zaman hüsranla sonuçlanan bir olay haline geldi. Bunun yanında bir çok diyet efsanesi de beraberinde geliyor. Önemli olan sizin zayıflamayı neden istediğiniz ya da şöyle diyelim gerçekten istiyor musunuz? Kararlıyım bu sefer başaracağım diyorsanız işte size öneriler..Bir çok danışanım medyadaki tüm diyet efsanelerini denemiş, hızlı kilo kaybetmiş ve sonrasında iki katı kilo ile sonuçlanmış bir şekilde geliyorlar. Kendinizi bu kadar yıpratmanıza gerek yok! Olay çok basit yeterli ve dengeli beslenerek fazlalıklarınızdan yağ kayıpları sağlayarak kurtulabilirsiniz.

Zayıflamayı sağlayan 5 temel faktör;

1- Uyum: Kendinizi diyete uydurmayın, diyeti hayatınıza göre planlayın.

2- Porsiyon kontrolü: Her şeyden yiyebilirsiniz ama miktar önemli.

3- Su: Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası.. Herkesin bedenine uygun miktarda su içmesi gerekli. "O da ne demek" dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle kilogram başına 20-30 ml hesaplanarak ne kadar su içmeniz gerektiğini bulabilirsiniz. Ama bu miktardan yarım litre fazla içerek bile kilo kaybı sağlayabilirsiniz.

4- Yoğurt: İçersinde ki Ca nedeniyle yağ yakma konusunda tam bir uzman. Konjuge linoleik asit içeriği vücut yağını azaltıcı etki göstermektedir. Ayrıca iyi bir protein kaynağı olmasının yanında uzun süre tok kalma sağlayarak diyet stresine girmenizi önler.5- Yeşil çay: Diyetlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. İçerdiği kateşinler EGCG ile metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakımını sağladığı için dengeli bir diyete yardımcı bir faktördür. Güçlü antioksidan olan yeşil çay reaktif oksijen ve nitrojen türlerini bağlar ve  antioksidan enzimler olan superoksit dismutaz, glutatyon redüktaz, katalaz gibi enzimleri tetikleyerek antikanserojen etki gösterir.Elbette ki bu öneriler yeterli ve dengeli diyetin yanında yardımcı faktörlerdir. Sosyal medya da duyduğunuz yalan yanlış önerileri uygulamayın..

"Diyet, parmak izi gibi kişiye özeldir.."

HABER VAKTİ

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?