banner29

Koronavirüs’ün ilacı Yeşil altın "kenevir"

Alman haber sitesi DW'ye göre dünya kenevirin iyileştirici gücünü keşfediyor. Koronavirüse karşı ilaç bulma uğraşı uzmanların ve bilim adamlarının geleneksel yöntemlere de başvurabildiğini görebiliyoruz. Bu yöntemlerden birisi de yeşil altın 'Kenevir'...

Sağlık 09.05.2020, 14:34
Koronavirüs’ün ilacı Yeşil altın "kenevir"

Almanya’nın haber sitesi  DW, dünyanın kenevirin iyileştirici tıbbi özelliliğini keşfettiğini yazdı.   Kanada'daki kenevir araştırmacıları, bitki bazlı ilacın SARS-CoV-2'ye direnç sağlayabileceğini söylediler.

 Elde ettikleri bulguların, kanser ve koronavirüs’ün tedavisinde, kenevir  kullanımı ile ilgili araştırmaları geliştiriyorlar.

EN ÇOK ÜZERİNDE DURULAN BİTKİ 'KENEVİR'

Yeni koronavirüs karşı tıbbi bir ilaç bulma uğraşı, araştırmacıları hem geleneksel hem de daha az geleneksel yollara başvurmasına neden oluyor. Üzerinde en çok durulan bitki ise kenevir. Fransa'da dabenzer bir çalışma var. İnsanları potansiyel olarak ölümcül bir akciğer enfeksiyonu ile karşı karşıya kaldığı zamanlarda kenevirin koruyucu rol üstlenebileceği yönünde bir çalışma var.

VİRÜSÜN AKCİĞERE GİTMESİNİ ENGELLİYOR

Bilim adamları, bazı kenevir türlerinin virüsün, tutulduğu, çoğaldığı ve yayıldığı akciğerlere girme yeteneğini azalttığını söylüyor.

Angela Merkel’in partisi ise Almanya’da keneviri yasallaştırıyor.

Bakalım Türkiye ne zaman, yeşil altının kıymetini anlayacak.

Alman DW sitesinin kenevir ile ilgili orjinal yazısı için:

Orjinal metin için tıklayınız.

ABDURRAHMAN DİLİPAK AYLAR ÖNCESİNDEN SÖYLEMİŞTİ

Kenevirin sadece esrardan ibaret olmadığı söyleyen Dilipak, "Kenevir denince aklıllarda çağrışan uyuşturucu özelliğini sarhoş beyinlerin sürekli olarak parlatmasına rağmen bu bitkinin özellikleri göz ardı edilemeyecek kadar çok." demişti.

Daha fazlası için lburaya tıklayınız

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?