Yıldırım: Cumhur İttifakı devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım soruları yanıtladı, "Cumhur İttifakı devam ediyor. Bahçeli ile İstanbul'da ortak programlarımız olacak" dedi.

Yıldırım: Cumhur İttifakı devam ediyor

Yıldırım şunları söyledi:

* Bu pazar Anneler Günü. Bir gün değil her gün Anneler Günü'dür. Şimdiden kutluyorum. Şehit annelerimizin ellerinden öpüyoruz. Cumhur İttifakı devam ediyor. Bahçeli ile İstanbul'da ortak programlarımız olacak.

* 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yasak geçiş cezaları yapılan bir düzenlemeyle kaldırılmıştı. Bazı yanlış anlaşılmalardan dolayı yine cezalar kesilmeye çalışılmış. Bu kararı konuştuk İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile. Yazılan cezaları düzeltiyorlar. Bundan sonra mağduriyet bitmiş olacak.

* YSK'nın geniş gerekçeli kararı henüz yayınlanmadı. Seçimlerin yenilenme kararı ile ilgili kanuna uygun olmayan sandık başkanı ve memur üyesi değil onların görev yaptığı yerdeki sonucu etkileyecek değişim var. 123 tane büyükşehir belediyesine oy kullanılan sandıklardan 22 tanesi tamamen boş. Geriye kalan 101 tanesi de sayım sonuç tutanağı var ancak imza yok. Teyit edecek bir şey yok.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5