banner29

15 Temmuz'da FETÖ'cülerin derdest ettiği korgeneral Babacan'ın partisinde!

15 Temmuz darbe girişiminde birçok komutanın derdest edildiği düğünün sahibi olan emekli Korgeneral Mehmet Şanver, Ali Babacan'ın partisinin kurucu listesinde yer alan isimlerden biri oldu.

Siyaset 09.03.2020, 16:49
15 Temmuz'da FETÖ'cülerin derdest ettiği korgeneral Babacan'ın partisinde!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında basılan İstanbul Moda Deniz Kulübü’ndeki düğünün ev sahibi olan emekli Korgeneral Mehmet Şanver, Ali Babacan'ın partisinin kurucu isimlerinden biri oldu.

DARBEYİ ASKER ENGELLEDİ

Darbe girişimi sırasında derdest edilen dönemin Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Şanver, darbe girişimi öncesi cemaatçilerin zamanında tasfiye edilmediğini söylemiş, "Bu darbeyi silahlı kuvvetler engelledi. Tabii ki emniyet ve halk yardımcı oldu ama asker hayır demeseydi bu darbe olurdu" demişti.

FETÖ'CÜLERİN KİM OLDUĞU BİLİNİYORDU

Şanver, cemaatçilerin kim olduğunun bilindiğini ancak önlem alınmadığını da söylemiş, YAŞ sonrası istifa etmişti: "Fethullahçıları, Genelkurmay Başkanımız'a anlatırken Fethullahçı general de söylediklerimi not alıyordu. İşte, orada deşifre olduklarını anladılar. Askeri Şûra'yı beklemeden, böyle bir şeye kalkıştıklarını değerlendiriyorum. Genelkurmay'da bunların kim olduğunu bilmeyen yok ama maalesef darbe girişimine kadar bunlara güvenmeye devam ettiler."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?