banner29

AK Partili Hülya Atçı Nergis: Kadın cinayetlerinde sürekli erkekleri suçlayan bir dil yanlış!

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, daha önce kullandığı "Türkiye’de öldürülen erkek sayısı kadın cinayetlerinden 12 kat fazla" ifadesiyle ilgili konuştu. Nergis, "Kadına karşı şiddet olmamalı, erkeğe karşı da şiddette olmamalı. O kadınları öldüren şahısları da yetiştiren kadınlar. Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette?" dedi.

Siyaset 31.03.2021, 15:40
AK Partili Hülya Atçı Nergis: Kadın cinayetlerinde sürekli erkekleri suçlayan bir dil yanlış!

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. 

Konya'nın yerel bir televizyon kanalına konuk olan Nergis, kararın yerinde olduğunu belirterek "Avrupa’nın ve bizim beslendiğimiz değerler farklı. Biz ayrı bir gelenekten gelen kültüre sahibiz. Avrupa’da daha çok insan üzerinde duruluyor. Tamamen birey ve şahıs odaklı bir yaklaşım var. Ama bizim değerlerimize baktığınızda bizim için bireyler kadar aile kurumu da çok önemli. Biz olaylara daha kolektif yaklaşıyoruz. Bizim için aile korunması gereken bir kurum. Bu noktada İstanbul Sözleşmesi’nin yaklaşımını doğru bulmuyorum" dedi.

Daha önce söylediği "Türkiye’de öldürülen erkek sayısı kadın cinayetlerinden 12 kat fazla" sözlerine ilişkin de konuşan Hülya Atçı Nergis, şöyle konuştu:

"Kadına karşı şiddet olmamalı, erkeğe karşı da şiddette olmamalı. O kadınları öldüren şahısları da yetiştiren kadınlar. Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette? Bu konuda sürekli erkekleri suçlayan bir dil de yanlış. Feminist söylemlerin bu kadar benimsenmesi, bayrak edilmesi, herkesin aynı ağzı konuşması beni rahatsız ediyor. Ben ezber bozdum bu konuda. Belli kesimlerin eleştirisi oldu, ben doğruyu söylüyorum. Erkeğe ayrı muamele, kadına ayrı muamele beni şahsen rahatsız ediyor."

Yorumlar (1)
havva.psikolog 3 ay önce
Helal olsun hulya hanıma gerçekleri söyleyen bir kaın gördük sonunda teşekkürler.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?