banner29

CHP'nin '15 Temmuz' bahanesi de yalan çıktı!

15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları, Meclis Başkanı Şentop'un davetlisi olarak TBMM'deki anma törenine katıldı. Gazi ve şehit yakınları, Meclis'teki şehitler anıtına karanfil bıraktı. Meclis'teki anma törenine CHP dışındaki tüm partiler katıldı. CHP ise 15 Temmuz gazilerinin çağrılmadığını iddia ederek törene katılmayacağını açıklamıştı.

Siyaset 15.07.2020, 20:36 15.07.2020, 20:40
CHP'nin '15 Temmuz' bahanesi de yalan çıktı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un davetlisi olarak TBMM'deki 15 Temmuz törenine gelen şehit, gazi ve yakınları Şentop'la görüştü. Gazi ve şehit yakınları TBMM'deki şehitler anıtını ziyaret ederek anıta karanfil bıraktı. 

Gazi Meclis'te olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getiren şehit ve gazi yakınları yaptıkları açıklamada şunları söyledi: 

"Bugün burada hem sevinç hem de hüznü beraber yaşıyoruz. Allah bir daha bu millete böyle bir ihanet yaşatmasın. Sayın TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a da davetleri için teşekkür ediyoruz."

TOPLANTIYA SADECE CHP KATILMADI

TBMM'deki 15 Temmuz anma törenine AK Parti, MHP, HDP ve İYİ Parti'den isimler katıldı. 

'GAZİLER GELMEYECEK' YALANI

CHP, Meclis'teki 15 Temmuz anma törenine katılmıyor. Partinin grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasını taşıyan açıklamada, törene katılmama gerekçesi olarak, 15 Temmuz gazilerinin Meclis'e davet edilmediği iddiası gösterilmişti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?