Davutoğlu-Babacan görüşmesi Gül’ü kızdırdı! Yeni parti için flaş iddia...

Yeni parti kuracakları söylenen Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun birkaç hafta önce görüştükleri, ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ise bu görüşmeden rahatsız olduğu iddia edildi.

Davutoğlu-Babacan görüşmesi Gül’ü kızdırdı! Yeni parti için flaş iddia...

Köşe yazarı Sabahattin Önkinbar, AK Parti'den istifa eden ve yeni parti kuracağını ilan eden Ali Babacan ile eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun birkaç hafta önce görüştüğünü iddia etti. Önkibar, yazısındaki bilgilerin kesin olduğunu ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu görüşmeden rahatsız olduğunu söyledi. Önkibar Gül’ün “Ahmet Davutoğlu kamuoyunda dinci imajı ile bilinir ve böyle biri bizim yeni partimizde olmamalıdır…” dediğini de ileri sürdü.

KÖPRÜLER ATILDI

Önkibar yazısında Ahmet Davutoğlu'nun Gül için "Abdullah Bey siyaset peygamberi ya da birilerinin kayyımı gibi davranmaktan vazgeçmeli, yani sahneye çıkıp bizler gibi açıktan meydan okumalı" dediğini aktardı. Önkibar, "Görüldüğü gibi Gül ile Davutoğlu arasında köprüler atılmış durumda" ifadesini kullandı.

DAVUTOĞLU TV'YE ÇIKACAK

Önkibar, Davutoğlu'nun Babacan'ın yardımcılığını Gül'ün de yardımcı olması koşulu ile kabul ettiğini dile getirdi. Önkibar ayrıca Davutoğlu'nun yakın zamanda bir televizyon kanalına çıkıp Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın yanlışlarını açıklayacağını iddia etti.

Önkibar'ın görüşmeyi şu ifadelerle kaleme aldı:

"Ali Babacan: ”Sayın Gül bu aşamada aktif görev almayı istemiyorlar. Bize yol gösterecekler.”

Davutoğlu patlar: ”Bunun adı fırsatçılık ve pusuya yatmaktır… Risk almadan, mücadele etmeden Tayyip Erdoğan gibi bir siyasi fenomeni alt etmek mümkün değildir. Abdullah Bey siyaset peygamberi ya da birilerinin kayyımı gibi davranmaktan vazgeçmeli, yani sahneye çıkıp bizler gibi açıktan meydan okumalı...”

“Görüldüğü gibi Gül ile Davutoğlu arasında köprüler atılmış durumda ki bunun nedenlerinden biri de Abdullah Bey’in Davutoğlu’nu “Tayyib’in gizli adamı” olarak görmesi ve sunmasıdır” ifadelerini kullanan Önkibar, Davutoğlu’nun yakın çevresine “Önümüzdeki günlerde iki ayrı TV kanalına çıkıp Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yanlışları ortaya koyup, bana o yakıştırmayı yapan Sayın Gül’ü utandıracağım” dediğini de iddia etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5