banner29

Davutoğlu'nun partisinin açılış töreni sönük geçti!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkez açılışında istenilen çoşkuyu salgın nedeniyle yakalayamadı.

Siyaset 27.07.2020, 13:02
Davutoğlu'nun partisinin açılış töreni sönük geçti!

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkez binasının açılışını yaptı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkez açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

"Burada bulunan kurucularımıza ve il başkanlarımıza, pandemi dolayısıyla buraya davet edemediğimiz ilçe ve mahalle başkanlarımıza, teşkilat mensuplarımıza samimi ve hasbi gayretleri için yürekten teşekkür ediyorum.

305 ilçedeki ilçe başkanlarımız ve 1000'in üzerindeki mahalle başkanlarımız Çınar'ın ümit ve ferahlık veren esintisini toplumumuzun kılcal damarlarına yaydılar, yayıyorlar

Ümidimiz bu Çınar'ın ülkeye kol kanat germesi. Baskılara aldırmadan, kim ne der diye düşünmeden, bir Kuvayı Milliye ruhuyla hareket eden il başkanlarımız 66 ilde bu çınarın bereketini Anadolu'nun her köşesine yaydılar.

Burası herhangi bir mekan değildir. Bu mekanın ruhu Anadolu'nun ruhudur. Bu mekanın her bir köşesinde hayır konuşulacak, hayır işlenecek

"KİBİR VE EGO BU KADPIDAN GİREMEYECEK"

Kibir ve ego bu kapıdan giremeyecek. Bu kapıdan sadece tevazu, sadece mahfiyet, sadece nezaket, sadece samimiyet girecek.

Allah bu mekanı Hazreti Mevlana'nın dediği gibi olduğu gibi görünenlerin, göründüğü gibi olanların mekanı eylesin.

Siyasetin enerjisi kapalı salonlarda, fildişi kulelerinde de değildir. Siyasetin enerjisi Anadolu'nun bozkırındadır, Fırat'ın Dicle'nin kenarındadır, Sakarya'nın o güzel ovasındadır, Trakya'nın o Rumeli'ye açılan kapısındadır, Karadeniz'in coşkun dalgalarındadır.

Daha düne kadar savundukları ne varsa, konuştukları ne varsa, gururla arkasında durdukları ne varsa hepsini inkar etmelerini isteyen bir iktidarla muhatap oluyor o geniş kitleler. İktidar sahipleri bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamıyor.

"YOLSUZLUK OLDUĞUNDA MİLLETİN GÖZLERİNİ KAPATMALARINI İSTİYORLAR"

Milletin de kendileri gibi vicdanlarını, değerlerini unuttuğunu zannediyorlar. Haksızlık, hukuksuzluk, yolsuzluk olduğunda gözlerini kapatmalarını, yüzlerini çevirmelerini, vicdanlarını bastırmalarını istiyorlar. Biz onlara ayna tutuyoruz. Onun için öfkeliler.

Dün 3Y ile mücadele edenler, bugün 3Y'den bahsedenlerle mücadele eder hale geldiler. İstiyorlar ki; biz yolsuzluklardan, yasaklardan, yoksulluktan bahsetmeyelim.

Türkiye'yi uçuracak dedikleri sistemin 2. yılında kutlama yapamadılar. Getirdikleri ittifak düzeni siyasetin doğasını bozdu. Siyasette temsil bitti.

Vesayet bitecek dediniz. 6 ayda bir darbe söylentileri çıkmaya başladı.

"KÜÇÜK ORTAK OLMADAN ADIM ATAMAZ HALE GELDİNİZ"

Güçlü başkanlık sistemi dediniz. Küçük ortağınız olmadan adım atamaz hale geldiniz. İstikrarlı Türkiye dediniz, İstiklal Savaşı'nda bile telaffuz edilmediği kadar bekadan bahsedilir oldu.

Şuurlu bir devlet adamı kendi ülkesinin bekasını tartışma konusu yapmaz. Bekanın gereğini yapar ve hissettirir ama sözünü etmez.

"BİZ AYASOFYA'YIZ"

Biz Ayasfoya'yız, Ayasofya biziz. Siz bizi listelere yazsanız ne olur yazmasanız ne olur

Kovid-19 salgını sebebiyle sağlık önlemlerinin ön planda tutulması beklenen açılış töreninde, Türkiye'nin dört bir yanıyla dijital bağlantılar sağlanacak.

Gelecek Partisi'nin sosyal medya hesabından paylaştığı tanıtım videosunda toplumun her kesiminden insanın birer tuğla koyduğu Türkiye'nin inşası betimlendi.

Davutoğlu'nun yanı sora genel başkan yardımcıları, parti yönetim kurulu üyeleri ve il başkanlarının da katılacağı açılış törenine koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sınırlı sayıda katılıma izin verilecek.Gelecek Partisi Genel Merkezi açılışına dijital ortamda da katılım sağlanabilecek.

Yorumlar (3)
tuncay aksu 8 ay önce
haberi veriş şekliniz şunu getiriyor: salgın olmasa coşkulu açılış mı olacaktı?
bu tip hainlere çanak tutan bir yayımsanız hemen çıkalım takipten.
Günel 8 ay önce
Davudoğlu Hayatının Yanlış Gününü Yaşadı AKP Partisine Hayanet Etdi Umarım Davudoğlu İstediyi Gibi İnsanlardan Sevgi Kazanmayaçağ Erdoğan AKP Onun Üçün Bütün Kapıları Açmışdı Geleçek Partisi Ona İyi Geleçek Bekş Etmeyeçek
Yunus aydos 8 ay önce
Abdüllatif şenerler nerede.erkan mumcular.açılın bir yenisi daha geliyor.davutoğlu.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?