banner29

Davutoğlu ve Babacan yeni partilerini bu ay kuruyor!

AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Bakan Ali Babacan’ın ekim ayında resmen kurulması bekleniyor.

Siyaset 01.10.2019, 15:43
Davutoğlu ve Babacan yeni partilerini bu ay kuruyor!

Siyaset kulisleri AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni partilerle hareketlilik yaşıyor. Davutoğlu ve ekibi çalışmalarını hızlandırırken, AK Parti eleştirilerine bir süre ara verdi. Babacan’ın da ekim ayı içerisinde ekibini açıklaması bekleniyor.

"AK PARTİ'Lİ SİYASETÇİLER DAVUTOĞLU'NU BEKLİYOR"

Duvar’ın haberine göre Babacan ve Davutoğlu’nun parti kurma çalışmaları ekim ayı sonunda netleşecek. AK Parti’yi bir süre eleştirmeye ara verdiği belirtilen Davutoğlu ekibinin kamuoyuna “AK Parti ile kavgalı bir hareket” ya da “AK Parti küskünlerinin buluştuğu adres” gibi görünmek istemedikleri belirtiliyor. Bu algıyı kırmak için Davutoğlu ekibi parti kurucuları arasında farklı kesimlerden isim olması için çalışıyor. Ekibin hedefinde ise sanat ve spor dünyasından tanınmış kişilerin olduğu ifade ediliyor.

AK Parti’de görevli bazı siyasetçilerin de Davutoğlu ile görüştüğü “bekleyin” cevabını aldığı konuşuluyor.

BABACAN ÜÇ AYRI OFİSTE YENİ PARTİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Sessiz bir çalışma yürüten Babacan ekibi ise çalışmalarına Ankara’da açılan üç ayrı ofiste devam ediyor. Babacan ekibinde yer alan isimlerin parti resmen kurulmadan kamuoyunun önüne çıkıp konuşmayacağı belirtiliyor.

Kulislerde "İYİ Parti’den Davutoğlu ve Babacan’ın partisine yönelim olacak mı?" ve de "İYİ Parti teşkilatlarından yeni kurulacak partilere geçmek isteyenler var mı?" soruları konuşuluyor.

Milli Gazete

Yorumlar (1)
ali 2 yıl önce
Nankörler partisi (TNP) olması dileği ile, belasını bulacaklar İnşAllah.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?