banner30

banner29

'İmamoğlu, İYİ Partili isme makam aracı tahsis etti'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'a makam aracı tahsis ettiği belirtildi.

Siyaset 24.02.2020, 15:38
'İmamoğlu, İYİ Partili isme makam aracı tahsis etti'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve gelmeden önce İBB’de çok fazla sayıda makam aracı olduğunu iddia ederek israfı sona erdireceğini vaadinde bulunmuştu. 23 Haziran seçimlerinin ardından makam araçlarını Saraçhane’de sergileyeceğini açıklayan İmamoğlu, belediyenin evde bakım hizmeti sunan araçlarını garaja çektirerek şov yapmıştı.

KANUNA AYKIRI

Makam araçlarına ilişkin, “Hiç kimsenin, hiçbirimizin 'mış' gibi yapmaması lazım.” diyen İmamoğlu, İYİ Parti’nin İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’a, değeri 300 bin TL’nin üzerindeki Volkswagen Passat marka makam aracı tahsis ettiği belirtildi. İmamoğlu, belediye meclis üyelerine makam aracı tahsis edilmesi kanuna aykırı olduğu halde, 34 NZ 8508 plakalı lüks otomobili İYİ Partili Özkan’ın emrine verdiği söylendi. İYİ Partili Özkan'a özel şoför tahsis edildiği ve makam aracının yakıt masraflarının da İBB tarafından karşılandığı vurgulandı.


İZMİR'E KAMU ARACIYLA GİTMİŞTİ

İbrahim Özkan, 30 Ocak 2020 tarihinde sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından paylaşımda bulundu ve 2 Şubat 2020 tarihinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katılacağı İzmir'in Çeşme ilçesindeki parti programına katılacağını açıkladı ve "Biz de Çeşme'deyiz" ifadelerini kullandı..

İşte o araç ve görüntüleri:

Ahaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?