banner29

İşte son seçim anketi! İşte çıkan sonuçlar...

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin "Türkiye'nin Nabzı Ocak 2020" başlıklı araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Buna göre kararsızlar dağıtıldığında AK Parti yüzde 40, CHP yüzde 25.5 , HDP yüzde 12,1, MHP yüzde 10.1 oy aldığı görülüyor. Yeni partilerden Gelecek Partisi 1.2 oy alırken Ali Babacan'ın kurmayı planladığı parti ise 0.8 oy alıyor

Siyaset 10.02.2020, 23:07
İşte son seçim anketi! İşte çıkan sonuçlar...

Stratejik ve sosyal araştırmalar yapan araştırma kuruluşu MetroPOLL, "Türkiye'nin Nabzı Ocak 2020" başlıklı anket sonuçları yayınlandı.

AK PARTİ BİRİNCİ, CHP'NİN OYU YÜKSELDİ

MetroPOLL, "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu üzerinden seçmenlerin görüşü üzerine dikkat çekici bir araştırma yaptı. Ocak 2020'da düzenlenen anketin sonuçlarına göre iktidardaki AK Parti yüzde 40 ile birinci sırada. AK Parti'yi yüzde 25.5'lik oy oranı ile CHP takip ediyor. CHP geçen ay ki ankette yüzde 20.7 olarak ölçülmüştü. Mecliste temsil edilen diğer partiler arasında MHP'nin oy oranı yüzde 10.1, HDP'nin yüzde 12.1, İYİ Parti'nin yüzde 8.3, Saadet Partisi'nin yüzde 1.2'luk bir seçmen desteğine sahip olduğu görünüyor.

YENİ PARTİLERİN OY ORANI

Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi'ne oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 1.2 iken, Ali Babacan'ın kurması beklenen siyasi partiyi destekleyeceğini belirtenlerin oranı yüzde 0.8'i buluyor.

Yorumlar (5)
Ahmet uyar 1 yıl önce
Çok inandırıcı gelmiyor nedense @ altında olur millet bu kadar duyarsız değil. Yeniden Refah partisi nedense listede bile yok. Bu zamana kadar herhangi bir altarnatif yoktu. Bundan sonra bi izniAllah olacak.
Halil 12 ay önce
Fatih Erbakanın kurduğu parti neden yok merak ediyorum nedense iyi insanları siyasette istemiyor lar amborgo uygulanıyor yokasayılıyor Fatih Erbakan millet görmesin diye haber bile yapılmıyor enfelleniyor bu millet Allahın izniyle tekrar Yeniden Refah Partisi Dönecek inşAllah
Mustafa usta 12 ay önce
Rabbimin izni ile tabiki yeniden Refah kazanacak şok olunca yalnışınızı anlayacaksınız.
İsot 11 ay önce
Refah partisine evet
Altay Demir 11 ay önce
sandıkta bu halk refah partisini birinci cıkardıgında siz anket şirketleri mort olacaksınız
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?