banner29

Kurtulmuş açıkladı! Yerelde neden ittifak sağlanamadı?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayın programında Cumhur İttifakı'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Siyaset 01.11.2018, 14:38
Kurtulmuş açıkladı! Yerelde neden ittifak sağlanamadı?

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları;

"Cumhur ittifakı ile ilgili son derece ölçülü son derece nezaketli konuşuyoruz. Milli meselelerde mutabakat içerisinde hareket etme gereğini de önemli buluyoruz.

'GENELDE İTTİFAK DAHA KOLAYDI AMA...'

İki parti heyetleri arasında son derece verimli yapıcı bir görüşme oldu. Ama ortada şöyle bir durum var. Genel seçimde ittifak daha kolaydı. Yerel seçimde böyle bir imkan yok. Keşke bunun da yasal alt yapısı olsaydı. Buradaki zorluk bu. Bir tek partinin kimliği altında seçime girilecek. Ya da bir yerde o, bir yerde bu seçime girecek. Pratikte sürdürülmesi çok zor oldu.


'ÜSLUPLU OLMAK LAZIM'

Siyasetçiler üslupları ile halkın karşısına çıkar. Siyasetçi nasıl konuşuyorsa öyle bir insandır. Zaten dikkat etmemiz lazım. Biz partilerin siyasi kimliklerini ya da adayların şahsiyetlerini aşağılayan bir üslup içinde olmayız. Taban tabana zıt da olsan, bir insanla yarışırken üsluplu olmak lazım. Seçim strateji heyetimiz çalışıyor. Bir yandan aday, bir yandan seçim stratejisi ile uğraşıyoruz. Her bölgede, her ilçede farklı strateji olabilir. Hizmetin ötesine gönül belediyeciliği önemlidir. Millete hizmet edecek, sadakatli adaylar ile seçim yürüteceğiz. Seçim kampanyasının nezaketini korumak zorundayız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?