Millet İttifakı'nda dev sarsıntı! 'HDP'nin olduğu yerde olmayız'

Son iki seçimdir iş birliği yapan CHP ile İYİ Parti ittifakının devam edip etmeyeceği tartışılırken İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "CHP'nin her yaptığına 'evet' diyerek, savunmuyoruz. CHP, HDP ile kurumsal olarak devam edeceğim diyebilir, tercihidir ama biz bu bileşen içinde olmayız" dedi.

Millet İttifakı'nda dev sarsıntı! 'HDP'nin olduğu yerde olmayız'

CHP'yi HDP'yle yakınlaşmakla eleştiren Ağıralioğlu, "Kırmızı çizgimizi muhafaza ediyoruz. Biz ne yaparsak yapalım İYİ Parti bizimle beraberdir gibi bir algı oluşmasın. Biz ilkelerle beraber oluruz" dedi.

"CHP'NİN HER POLİTİKASINI BEĞENSEK CHP'Lİ OLURUZ"

CHP ile İYİ Parti'nin iki ayrı parti olduğunu vurgulayan Ağıralioğlu, "Millet İttifakı ile bir güç birliği yaptık. Bu beraberliği millet de seçim sonuçlarıyla takdir etti. Biz de bunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu taşıyoruz. Ama bu bizim Millet İttifakına Katolik nikahı ile bağlı olduğumuz anlamına gelmiyor. Biz CHP'nin her politikasını beğensek CHP'li oluruz" diye konuştu.

"AK PARTİ VE MHP İÇİNDEN KUVVET KOPARACAĞIZ"

Ağıralioğlu açıklamasının devamında Millet İttifakı'ndan ayrılık durumunda Cumhur İttifakı içerisinde veya dışarısında ortak hareket edebileceklerinin de sinyalini verdi. Ağıralioğlu sözünde: "Bir Türkiye vizyonu ortaya koymuşuz. Acaba Millet İttifakı ne olur? Satranç bu. Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 denklemi varsa, bu denklemde Cumhur İttifakı bileşenlerinin yetmediğini görüyor olması lazım. Biz de kendi vizyonumuz çerçevesinde bileşenleri arttıracağımız alanda İyi Parti olarak kuvvet koparacağız. Satranç oynuyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
srgl
srgl - 5 ay Önce

Şimdi dürüstlükleri tutmuş demek ki HDP yi meclise sokmadan önce neden söylemediniz PKK sevicilerinin oy toplama tezgahtarlığından başka bir şey değil bu

SIRADAKİ HABER

banner5