banner29

"Milletvekilliği sızlanma makamı değildir, sıvazlanma makamı hiç değildir!"

Uzun süredir soru önergesi, kanun teklifi gibi yasama faaliyetlerinde bulunmayan ve şimdilerde parti il seçim çalışmalarında görevlendirilen Ankara Milletvekili İçişleri Komisyonu Üyesi Nihat Yeşil, yakın zamanda komisyon toplantısında görüldü.

Siyaset 30.01.2020, 16:10
"Milletvekilliği sızlanma makamı değildir, sıvazlanma makamı hiç değildir!"

Çarşı ve MahalleBekçileri Kanunu Teklifinin görüşmelerinin yapıldığı komisyon çalışmalarında konuşma yapan Yeşil, "Bekçiye sıvazlama yasak ama ellemek serbest. Şimdi,basına at başlık işte. Madem öyleyse bu anlayış, doğru anlayış değil” dedi.

“'Makul' tanımının içini doldurmak lazım" diyen Yeşil, Bekçi eğitimlerini de eleştirerek, "Halk eğitimde temel bilgisayar kursu mu veriyorsunuz?" dedi.

ÇALGÜNER'DEN CEVAP GELDİYeni bir "kolluk gücü" kurulmasından endişesini de dile getiren Nihat Yeşil'e cevap CHP'li yazar Tahir Çalgüner'den geldi. "Çocukluğumuzda hafızlarımızı süsleyen bekçi amcaların düdük sesini  duymadan yatmazdık. Nihat Yeşil'in bekçi eğitiminden ne anladığı bilemem ama Bekçi eğitimlerinde komando eğitimi de verileceği düşünülemez dedi. Makul sayıda ve polis teşkilatına yardımcı olacak makul eğitimli bekçilerin bölgelerinde tanınan ve o bölgede yaşayan kişilerden seçilmesi ve FETÖ bağlantılarının  olmaması  bile  "makul"  olandır" dedi.

Sözlerinin devamında Milletvekilliği makamının verdiği sorumluluğun yerine getirilmesi konusuna dikkat çeken Çalgüner, "Milletvekilliği; sızlanma makamı değil sıvazlanma makamı hiç değildir" diye ekledi.

Yorumlar (9)
Devrim 1 yıl önce
Her bekciye bir de bekçi köpeği verilirse iyi olur.Bekçiden korkan muhalefet olmaz olsun.
Canan sariyer 1 yıl önce
Polis koleji gibi bekçilik koleji acilamayacagina göre önerisi nedir Nihat beyin.Egitimsiz kişiler bekçi mi olacak derken yüksek lisans mezunlarının bencilliğe basvurdugundan haberi mi yok kendisinin?
Dr.ilhami 1 yıl önce
Nihat Yeşil beyin alevilere karşı tehdit olarak gördüğü bekciler konusunda geçirdiği post travmatik stres bozukluk etkisiyle siyasi paronaya halinde olduğu anlaşılıyor.
Sena 1 yıl önce
Sayın vekil de sanki genel başkanın bekçisi gibi.
Bedrettin 1 yıl önce
Milletvekili olmak için de üniversite mezunu olma şartı aransın.
Melih 1 yıl önce
Sayın Milletvekili Bekçi bile olamaz bu kafayla.
Bekir Ovacık 1 yıl önce
Her mahalleye bir bekçi uygulaması güzel bir uygulama.
Erman 1 yıl önce
Cumhuriyet'in bekçileriyiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?