Adalet Bakanlığı'na 14 bin 611 personel alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyeler, cezaevleri ve bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611 personel alınacağını açıkladı.

Adalet Bakanlığı'na 14 bin 611 personel alınacak
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından, yeni personel alımıyla ilgili konuştu.

Yeni istihdam imkanları sunduklarından bahseden Gül, adliyeler, cezaevleri ve Bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611 personel alınacağını söyledi.

Personel alımlarıyla ilgili ilanların yayımlandığını anlatan Gül, mütercim, mübaşir, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, sağlık personeli, psikolog, sosyal çalışmacı, şoför gibi çeşitli kadrolara yapılacak alımlara yönelik başvuruların 21 Mayıs'ta başlayacağını, 11 Haziran'da sona ereceğini sözlerine ekledi.

"Daha önce 15 bin olarak duyurduğumuz istihdam planını da güncelleyerek yıl sonuna kadar, toplam 25 bin yardımcı personel alımı için gerekli çalışmaları başlattık. Yılın ilk 4 ayında alınan 6 bin 546 yardımcı personelimiz ile bu yıl 30 bini aşkın gencimizi istihdam edeceğiz."

Yeni istihdamların adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getireceğini söyleyen Gül, yeni atamalarla personel ihtiyacının da büyük ölçüde tamamlanacağını anlattı.

AA


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5