banner30

banner29

Korsan sitelerden maç izleyenler yandı

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, TBMM'ye sunulması planlanan yeni Spor Yasası'nda cezaların ağırlaştırılacağını belirterek, "Bu hem illegal yayınlardan yılda tam 1.2-2 milyar TL arasında kaybı olan Digiturk, hem de Türk futbolu için güzel bir gelişme" dedi.

Spor 17.01.2020, 14:00 17.01.2020, 14:07
Korsan sitelerden maç izleyenler yandı

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, bugünkü köşe yazısında, korsan maç izlemenin cezasının ağırlaşacağını, Digitürk'ün korsanla mücadelede kararlı olduğunu aktardı.

Tezel'in 'Korsan maç izleyenler yandı' başlıklı yazısından ilgili bölüm şu şekilde;

"TBMM'ye sunulacak olan Spor Yasası'nda, IPTV ile korsan yayınların dağıtıcılarına ve izleyenlere ağır cezalar verilmesi talep edilecek. Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Digiturk (beIN Media Group), korsanla büyük bir mücadele içindeydi ama yasalar yeterli değildi. Eğer kabul edilirse yeni Spor Yasası, korsanla mücadelede önemli bir adım olacak.

Bu hem illegal yayınlardan yılda tam 1.2-2 milyar TL arasında kaybı olan Digiturk, hem de Türk futbolu için güzel bir gelişme.

Yayıncı kuruluş ne kadar az zarar ederse kulüpler o kadar çok kazanır. Bu köşede hep yazdım;

IPTV'den maç izleyenler en büyük zararı taraftarı oldukları kulüplere veriyorlar. Asıl merak konusu ise bu yasanın nasıl uygulanacağı.

IPTV yayınları genelde yurt dışından yapılıyor ve bu yayını yapanları yakalamak ve cezalandırmak zor bir süreç. Halk, korsan yayın izlemenin suç olduğunu pek önemsemiyordu.

IPTV'ye yıllık üye olanlar bile var. Birçok insan internette günün maçını yazıp ilk çıkan linki tıklıyor. Artık korsan izlemenin cezası ağırlaşacak. Digiturk ise korsanla mücadelede kararlı. Yeni yasa yürürlüğe girince çok kişinin canı yanar!"

Yorumlar (1)
Fero mero 10 ay önce
Bu yasaklamayi uygulayacak ve engelleyecek birim yok bu ulkede bos yapmayin
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?