banner29

Ligler ertelenecek mi? TFF'den açıklama geldi...

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye'deki liglerin seyircisiz oynanmaya devam edeceğini açıkladı. Bununla birlikte Mart ayı sonunda oynanması planlanan milli maçların da Haziran ayına ertelendiği duyuruldu.

Spor 17.03.2020, 19:25 17.03.2020, 19:28
Ligler ertelenecek mi? TFF'den açıklama geldi...

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye'deki liglerin durumuyla ilgili merak edilen açıklamayı yaptı. Federasyon, liglerin Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanmaya devam edileceğini duyurdu.

Bununla birlikte Mart ayı sonunda oynanması planlanan hazırlık maçlarının da ertelendiği ve bu karşılaşmaların Haziran ayında oynanmasının beklendiği aktarıldı.

Ukrayna Futbol Federasyonu, ligleri ertelemeyi düşündüklerini açıkladı. Ukrayna erteleme kararı verirse Avrupa'da tek devam edecek futbol ligi, Süper Lig olacak

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklamaları;

"UEFA Başkanı Ceferin, EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ile ilgili bize sunum yaptı. Ana nedeni, EURO 2020'nin bir yıl ertelenmesiydi. EURO 2020, 2021'e ertelendi. TFF olarak, bu karara destek verdiğimizi ifade ettik. UEFA ülkesi ülkelerin, bu ay sonunda 2 hazırlık maçı vardı. Haziran ayında oynanması kararı alındı. Yerel liglerin Haziran sonuna kadar düzenlenmesi için gayret gösterilmesi talep edildi, Haziran sonuna kadar tamamlanması arzulanmaktadır. Şu anda alınmış kararda değişiklik yok. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz olarak maçlar devam edecek."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?