banner30

banner29

'Muslera ve Falcao, Sosa ile Obi Mikel'i arayıp 'Ligi oynatmayalım' dedi'

Muslera ve Falcao’nun Süper Lig’in durdurulması için Sosa ve Mikel’i aradığını öğrenen Trabzon Başkanı Ahmet Ağaoğlu, toplantıdaki G.Saray temsilcisine, “16 Mart’ta benim takım kaptanım Sosa’yı ve Obi Mikel’i arayıp ‘Bu ligi oynatmayalım’ diye kışkırtanlar sizin oyuncular değil mi? Mikel’in gitmesine sebep olanlar!” diye çıkıştı.

Spor 28.05.2020, 22:02
'Muslera ve Falcao, Sosa ile Obi Mikel'i arayıp 'Ligi oynatmayalım' dedi'

Hürriyet Gazetesi yazarı Tahir Kum bugünkü yazısında Riva'da yaşanan olayı böyle anlattı:

Şampiyonluk yarışına ortak olan dört takım var. Her ne kadar Trabzonspor bu yarışta avantajlı görünse de Başakşehir, Galatasaray ve Sivasspor da bu yarışa ortak. Dönelim Kovid-19’un ülkemizde kendisini hissettirdiği o ilk günlere... Yani ligin 26. haftasına. Yarışta olan Galatasaray’ın, hocasından futbolcusuna, ligin devam etmesine yönelik ayaklanmasına. Bugün öğreniyoruz ki; bu konulu kendilerine görev addetmiş (!) Galatasaray’ın kaptanı Muslera ve yıldız futbolcusu Falcao da ‘Türkiye Süper Ligi’nin durdurulması’ için yabancı oyuncular nezdinde bir kalkışma içine girmiş. Bu iki futbolcu, kendi takım arkadaşlarının dışında rakip takım oyuncularını da örneğin şampiyonluktaki rakipleri Trabzonspor’un kaptanı Jose Sosa ve Obi Mikel’i de bizzat arayarak kendilerine destek olmalarını istemiş. Peki, bunu nereden biliyoruz? Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun 20 Mayıs’ta Riva’daki son zirvede, “Peki arkadaşlar, 16 Mart’ta benim takım kaptanım Sosa’yı, futbolcum Obi Mikel’i arayıp ‘Bu ligi oynatmayalım’ diye kışkırtanlar sizlerin oyuncuları değil mi? Şimdi onlar nerede? Mikel’e telkinde bulunan ve ülkesine dönmesine sebep olanlar!’ diye adeta hesap sormasından. Benim de ta o günlerden duyduğum ve kendisinden de teyit ettirdiğim bu hadiseyi, 20 Mayıs’taki zirvede çıtlatmasından...

FIFPRO'YA YAPILAN MÜRACAAT

Dahası, Türkiye’de rakip takım oyuncularını arayarak böyle bir kampanya başlatan Muslera ve Falcao’nun, sonrasında o günlerde FIFPro’ya, yani Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği’ne bu konuda yaptıkları resmi müracaatın ortaya çıkmasından... FIFPro Baş Hukuk Müşaviri Alexandra Gomez-Bruinewoud’un Kovid-19 ile ilgili katıldığı uluslararası bir oturumda Muslera ve Falcao’nun kendilerine müracaat ederek Türkiye liglerinin durdurulması konusunda yardım istediklerini açıklamasından... Bruinewoud’un Türkiye’deki birçok yabancı oyuncunun ligi oynamama konusunda kendilerinden yardım istemeleri üzerine TFF ile temasa geçmelerini duyurmasından. Belli ki ciddi bir atağa kalkışmış bu kaleci ve santrfor arkadaş.

SONUÇ: TRABZON MIKEL'SİZ KALDI

Belki de bu girişimin etkisiyle Trabzonspor’un orta sahasındaki yıldız ismi Obi Mikel, kulübü ile karşı karşıya gelerek yollarını ayırdı. Yarın lig başlayacak; Trabzonspor gibi Galatasaray da şampiyonluğa ortak. Ama bordo mavililer kalan maçlarına Obi Mikel’den mahrum çıkacak. Bilmiyorum böyle bir ortamda Galatasaray’ın iki futbolcusunun Trabzonspor’un iki futbolcusunu arayarak bize göre ‘yönlendirmesi’, Sayın Ağaoğlu’na göre ‘telkinde bulunması veya kışkırtması’ ne kadar doğru ve etiktir? Mesela tam tersi olsaydı? Bugünün futbol gündemi, ülkesine dönen Muslera’nın sürpriz ayrılığının irdelenmesi olmaz mıydı?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?