banner29

Ünlü teknik adam Guardiola'dan alkışlanacak hareket!

Manchester City'yi çalıştıran İspanyol teknik adam Guardiola, koronavirüsü (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında İspanya'da bulunan Angel Soler Daniel Vakfı'na 1 milyon euroluk bağışta bulundu.

Spor 25.03.2020, 10:13
Ünlü teknik adam Guardiola'dan alkışlanacak hareket!

Yeni tip koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle dünyanın birçok yerinde spor organizasyonları askıya alınırken, Avrupa'da en çok etkilenen ülkeler İtalya ve İspanya oldu. Dünya Sağlık Örgütü'nün güncel verilerine göre İspanya'da koronavirüsü ile bağlantılı toplam vaka sayısı 33 bin 89, can kaybı sayısı ise 2 bin 182 oldu. Koronovirüsüyle mücadele kapsamında birçok yardım kampanyası başlatılırken, futbol dünyası da bu duruma kayıtsız kalmıyor.

Futbolcular, teknik adamlar salgınla mücadele amacıyla bağışta bulunurken son bağış İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City'yi çalıştıran Pep Guardiola'dan geldi. İspanyol teknik adam, Barcelona kentinde bulunan Angel Soler Daniel Vakfı'na 1 milyon euro (6.93 milyon TL) bağışta bulundu.

Bağışın Katalunya'daki sağlık merkezlerine gerekli medikal ekipman alımı ve doktorlara finansal katkı sağlamak amacıyla yapıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?