Kore Savaşı'nın gerisinde kalan hüzünlü bir hikaye: Yüzbaşı Süleyman Pulat ve Seul

Kore Savaşı'nın ardında herkesin bilmediği acıklı bir hikaye var...

Kore Savaşı'nın gerisinde kalan hüzünlü bir hikaye: Yüzbaşı Süleyman Pulat ve Seul

Ayla'nın hikayesini bilmeyeniniz yoktur. Koreli Astsubay Süleyman Dilbirliği ve manevi kızı Ayla, tüm dünyaya umut olmuş, sevginin dili olmadığını ispat etmişti.


Birbirlerine kavuşan bu iki güzel insan, yıllar sonra bir araya girmiş ancak geçtiğimiz yıl Süleyman Dilbirliği vefat etmişti.


Bu bilinen güzel bir hikaye. Fakat Kore Savaşı'nın ardında herkesin bilmediği acıklı bir hikaye de var.Yüzbaşı Süleyman Pulat ile Seul...

Kore'de Yüzbaşı rütbesiyle görev alan Süleyman Pulat, işgale uğramış köylerden birinde donmak üzere olan bir kız çocuğu bulur. Pulat, bu kıza Seul ismini verir.

8 ay boyunca birlikte kalan bu küçük kız, Süleyman Pulat'ı babası olarak benimser. Öyle ki birlikte çekildikleri fotoğraf, savaşın önemli bir simgesi olarak pullarda yer alır ve yabancı dergilere çıkar.

Artık ayrılık vakti geldiğinde Süleyman Pulat, kızı Seul'u de yanında götürmek ister fakat götüremez. Yasalar gereği götürmesi mümkün değildir çünkü. Seul, Ankara Okulunda eğitim alır ve büyür. O okulda okuyanlardan biri de Ayla'dır.


Yıllar geçse de Pulat, Seul'u asla bırakmaz. Ona silah arkadaşları aracılığıyla yardımlar gönderir. Ama bir zaman sonra irtibat kopar. Birbirlerine ulaşamaz olurlar.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5