Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı'na yürümek istedi. Güvenlik güçleri Özdağ'a engel oldu.

Dün yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı'na gideceğini söyleyen Özdağ saat 10.00'da partisinin genel merkez binasına geldi. Özdağ, partilileri tarafından 'Bozkurt Özdağ' sloganlarıyla karşılandı.

Saat 10.40'ta Meclis önüne gelen ve İçişleri Bakanlığına yürümek isteyen Özdağ, polis engeliyle karşılaştı. Burada kısa bir açıklama yapan Özdağ "Polis arkadaşlarının arkasına saklanma. Ben geliyorum, kapının önüne gel" diyerek İçişleri Bakanı Soylu'ya seslendi.

Bakanlığa yürümek isteyen Özdağ ile güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı.Bakanlığa gidemeyen Özdağ açıklama yaptı. Özdağ şunları söyledi:

"Ülkemize yönelik örtülü bir istilanın olduğunu görüyoruz. Zafer Partisi bu istilayı Türkiye'nin gündemine getirdi. Biz Zafer Partisi olarak Türk milletinin kaçaklar ülkesine dönsünler fikrini savunuyoruz. Burası dünyanın lunaparkı değil. Bu sekiz milyon insanı geriye göndereceğiz. Bu politikamız hem AK - Millet ittifakının hem sarayın dengesini bozdu. Gördünüz Erdoğan bir ay içerisinde yollamayacağım noktasından bir milyon kişiyi göndereceğiz noktasına geldi. Bu da bir seçim tuzağı. BM rakamlarına göre yüz bin kişi gönderildi. Sarı muhalefet bu konuyu iktidarla anlaştığı için gündeme getirmiyordu."

Çavuşoğlu: Bağımsızlık mücadelesinde Filistinli kardeşlerimizin yanındayız Çavuşoğlu: Bağımsızlık mücadelesinde Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Özdağ, yaptığı açıklamalar sonrası bölgeden ayrıldı.