banner30

banner29

Türkiye Türkiye'den Büyüktür - VİDEO

"Türkiye Türkiye'den Büyüktür" kısa filmi büyük beğeni aldı.

Kültür-Sanat 28.03.2017, 10:49 28.03.2017, 10:49
Türkiye Türkiye'den Büyüktür - VİDEOBu platform milli değerlerimizin ışığında birleşen bir sivil toplum hareketidir. Sorumluluğumuzun kaynağı, milletimiz, milli ve manevi değerleri ile medeniyet birikimidir. Yüzlerce yıl dünyayı, barış ve kardeşlik ekseninde tutan bir medeniyetin çocukları olarak yeniden bir medeniyetin inşa edilmesine ihtiyaç olduğuna inanıyoruz.  Önceden olduğu gibi kader ortaklığı yaptığımız halkların ve dünyanın iyiliği Türkiye’nin yeniden büyük bir güç olmasından geçiyor.

Asırlardır kadim coğrafyamızda zulmün ve zalimin karşısında, mazlumun yanında ve hakkın yolunda olan milletimiz, en kritik kararlardan birini verme arifesindedir. Ya yeniden büyük ve karar verici bir ülke olacağız ya da kurallarını başkalarının çizdiği bir dünyaya da yaşayacağız.

Küresel barışı tehdit eden tüm terör örgütleri karşısında dik duran Türkiye, dün olduğu gibi bu gün de mücadelesini sürdürüyor. Türkiye Rumeli’nin, Orta Doğu’nun, Asya’nın, Afrika’nın köprüsü, kalesi ve anahtarıdır. Bizim ümmet coğrafyasıyla dava birliğimiz ve bu coğrafyada yaşayan insanların mana dünyalarında karşılığımız var. Bosna, Kosova bizimle üzülür, bizimle sevinir. Pakistan, Afganistan bizden ayrı değildir. Hicaz'da bizim için dualar yükselir. Filistin bizimle birlikte yeniden bir Selahaddin bekler. Türkiye, Suriye halkının en zor günlerinde ekmeğini bölüştüğü bir dost, bir gardaş olur. Celabrus, El-Bab sadece kahramanlık anılarında değil gönül bağlarında da yaşatılır. Çünkü zalimin karşısında olmak kadar muhacirin yanında olmak bize inancımızın yüklediği bir sorumluluktur.Evet, Türkiye Türkiye'den Büyüktür. Dün Çanakkale deki mücadelemizde bizimle birlikte olan kardeş halkların desteğini 15 Temmuz ve sonrasında da hissediyoruz.

Bu bağlamda Türkiye Türkiye'den büyüktür gönüllüleri olarak ümmet coğrafyasında Türkiye’yi anlatan bir kısa film hazırladık. Yaşanmış bazı olaylardan derleyerek birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ettiğimiz bu filmin “Büyük ve Güçlü Türkiye’nin” yansıması olacağına inanıyoruz.

Bizim için gönülden gönle giden yoldur Türkiye. Çünkü biz Hz. Mevla’nın ifadesiyle  “Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz”

Dünya’nın iyiliği artık, Güçlü Türkiye’ye bağlı.

Sözlerime Milli Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy'un şu mısralarıyla son vermek istiyorum. “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”

Aynı anda gönül coğrafyamızla birlikte filmimizi izlemeye başlıyor ve bu vesileyle filmimize destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyorum.

Evet, Türkiye Türkiye’den büyüktür.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?