Bunun Adı Şirk! Oruç Baba Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Her Ramazan'da olduğu gibi bu Ramazan'da da Oruç Baba türbesi ziyaret akınına uğradı. Büyük bir hurafe olan bu ziyaretlerde yine izdiham oluştu.

Bunun Adı Şirk! Oruç Baba Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğruyor
Fatih'te bulunan Oruç Baba Türbesi'nde ilk iftarlarını yapmak isteyen vatandaşlar, akşam saatlerine doğru toplanmaya başladı. İftar vakti yaklaştıkça türbeye çıkan bütün yollarda uzun kuyruklar oluştu. Türbelerden medet uman kalabalık birçok hurafeye imza attı.

İftar vakti yaklaştıkça türbeye çıkan hemen hemen tüm yollarda uzun kuyruklar oluştu. Bazı vatandaşlar birbirlerine sirke ve çay şekeri dağıtırken, bazı vatandaşlar da türbede dua ederek dileklerde bulundu.

CÜZDAN VE ANAHTARLARI TÜRBEYE SÜRDÜLER


Demir parmaklıklarla çevrili Oruç Baba Türbesinin içinde bekleyen görevliler aldıkları cüzdan, anahtar gibi eşyaları türbeye sürdü. Türbe etrafını ve bahçesini doldurup sokağa taşan vatandaşlar, buldukları yere bezler sererek yer sofraları oluşturdu. Oruç Baba türbesi birçok hurafe uygulamalara sahne oldu.


"KIZIM BEBEK İSTİYORDU, ONUN İÇİN BEŞİK YAPTIM"


Oruç Baba Türbesine Osmaniye'den gelen bir kadın, "Kızım bebek çok istiyordu, onun için beşik yaptım. İnşallah hayırlısıyla, önce Allah'tan sonra vesile olarakta Oruç Baba'dan dileyerek hayırlı bir evlat nasip etmesini diledik" dedi. Bu olay hurafelerin nasıl yaygın olduğunu gösterdi.


HİLAL HABER
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5