banner29

Rüyada et görmek ne demek?

Rüyada et görmek, olumsuz olarak tabir edilen rüyalardandır. Et ile alakalı olarak görülen rüyalar, maddi manevi sıkıntı, mutsuzluk, itibar kaybı tarzından kötü olayların işaretçisi olarak kabul edilir. Rüyada et görmenin olumlu olarak yorumlandığı az da olsa bazı durumlar vardır.

Yaşam 05.02.2021, 17:00
Rüyada et görmek ne demek?

Rüya yorumcuları tarafından et görülen rüyaların ciddi bir mesaj taşıdığı ve dikkate alınması gerektiği söylenir. Bu rüyayı gören kişinin maddi veya manevi sıkıntıya düşeceği, mutsuz olacağı ve işinde itibar kaybı yaşayacağı şeklinde genelde olumsuz yorumlar yapılmıştır. Nadir de olsa bazı durumlarda olumlu anlamları olan bu rüyanın çeşitli durumlarına dair tabirleri maddeler halinde sıraladık. Rüyada çiğ et veya pişmiş et görmek, et doğradığını görmek, et beni görmek, et yemek gibi çok aranan ile et ile ilgili görülen rüyaların tabirleri, anlamlarını haberimizde bulabilirsiniz.

RÜYADA ET GÖRMEK NE DEMEKTİR?

Rüyada et görülmesi genel anlamda kötüye yorumlanır. Et görme rüyalarına dair rüya tabiri kitaplarında etin görülüş biçimine göre pek çok farklı yorum bulunmaktadır. Bu rüya sıkıntıya düşmek, mutsuz olmak, itibardan düşmek, büyük maddi sıkıntı yaşamak gibi pek çok olumsuz duruma işaret etmektedir. Özellikle pişmemiş et görülmesi mutsuzluğa, hastalığa, kedere ve yalnızlığa işarettir. Rüyasında kasaptan et alan kişi için ölümünün yaklaştığı yorumu yapılmaktadır. Eğer rüyada görülen et kokuşmuş ise büyük bir felaket kapıdadır.

Rüyada büyük bir parça halinde görülmüş olan et kötü bir vaziyete işaretken, pişmiş bir etin görülmüş olması ise malın varlı ve bütünlüğü olarak analiz edilmektedir. Taze etin görülmüş olması kapıdaki ölüme ve birilerinin arkasından gıybet edilmesine işaret edilmektedir. Etin genel anlamda bütün olduğu büyük bir sıkıntıya yorulurken, parçalanmış et ise büyük bir düşmanın varlığına haber verir.

RÜYADA ÇİĞ ET GÖRMEK

Rüyada çiğ et görmenin hiç iyiye işaret olmadığı, kötü haberlerin kapıda olduğu şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören kişinin gözyaşları ile birlikte sıkıntılı günler geçireceğine delalet eder. Maddi manevi olarak sarsıntılı geçecek günlerin geleceğine işaret eden bu rüya, gören kişi için ticari kayıplar anlamına gelir. Bu ise rüyayı gören kişinin üzüntüden hastalanarak yatağa düşeceği ve düştüğü bu durumu bir türlü kabullenmeyeceğine rivayet edilir.

RÜYADA ÇİĞ ET YEMEK

Çiğ et görmenin aksine rüyada çiğ et yemek iyiye yorumlanır. Şans ve kısmet anlamına gelen bu rüyayı gören kişinin işlerinde bolluk, bereket göreceği, verimin artacağı, böylece kazancının artacağı ve malının, parasının çoğalacağı anlamına gelir.

Rüyada Çiğ Et Pişirmek

Rüyanızda çiğ eti pişirirken gördüyseniz var olan işinizin dışında başka işler kovaladığınız, buna dair aklınızda birçok plan yaptığınız anlamına gelir. Rüyayı gören kişi, aklındaki bu projeleri hayata geçirmek için çok düşünmesine işaret olarak sayılır.

RÜYADA PİŞMİŞ ET GÖRMEK

Rüyada pişmiş et görmek, çiğ et görmenin tersine hayırlı haber, kazanç, mutluluk anlamına gelir. Rüya sahibinin borçlarının kapanacağı, maddi yükünün azalacağı, işlerinin iyiye gideceği, ticaretinin açılacağı ve böylece maddi olarak rahatlayacağı olarak tabir edilir. Bu rüya aynı zamanda gören kişinin kazancının helal olduğuna rivayet edilir.

Rüyada Pişmiş Et Yediğini Görmek

Bu rüya da pişmiş et görmek gibi olumlu olarak yorumlanmıştır. Rüyayı gören için bu rüya, daha önce olmadığı kadar iyi zamanlar yaşayacağı anlamına gelir. Uzun zamandır ödediği borçların sonunda biteceği, bu yüzden yaşanan para sıkıntısının ve bunun meydana getirdiği aile içi rahatsızlıkların sona ereceği şeklinde tabir edilir.

ÇİĞ ET GÖRMEK İLE PİŞMİŞ ET GÖRMEK ARASINDAKİ FARK

Rüyada pişmiş et, helal yoldan para kazanmak ve toplumda itibar elde etmek anlamındadır. Rüyada ateş üzerinde et kızartıp pişirdiğini görmek ise başarıya ulaşmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada çiğ et görmek ise hastalık ile tabir olunur. Söz konusu bu hastalık kişiyi günlük yaşamdan alıkoyacak ağır bir rahatsızlık biçiminde tezahür edecektir. Bir diğer tabir ise rüyada pişmemiş et görmek, sevinci kursağında kalmak yani mutlu başlanan bir meselede sonradan sıkıntıya düşmek olarak yorumlanır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?