banner29

Esnafın üzerine kabus gibi çöken soyguncu 12 yaşında çıktı! 100 dükkan soymuş...

Konya'da 20 tanesi Ramazan ayında olmak üzere 6 ayda toplam 100 hırsızlık olayına karışan 12 yaşındaki çocuk adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Esnaf duruma tepki göstererek, "Polis yakalıyor, ancak serbest bırakılıyor. Bu çocuğa bir çare bulunsun" dedi.

Yerel Haberler 14.05.2020, 11:11
Esnafın üzerine kabus gibi çöken soyguncu 12 yaşında çıktı! 100 dükkan soymuş...

Konya'da çok sayıda yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle polis ekipleri çalışma başlattı.

Sadece Ramazan'da 20 işyerine girdi

Şüphelinin poliste de kaydı olan 12 yaşındaki T.T. olduğunu tespit eden ekipler, 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağına rağmen ramazan ayında, T.T.'nin 20 iş yerinden hırsızlık yaptığını belirledi.

Son 6 ayda 100 hırsızlık yaptı

Son 6 ayda 100 hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen 12 yaşındaki hırsız, ekiplerin çalışması sonucu yakalandı. Adliyeye sevk edilen T.T., savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Serbest bırakıldı

T.T., mahkemece adli kontrol şartı getirilerek serbest bırakılıp, ailesine teslim edildi. T.T.'nin babası İ.T.'nin de (31) poliste hırsızlık suçundan çok sayıda kaydın olduğu ve halen cezaevinde tutuklu bulunduğu öğrenildi.

Uyuşturucu alabilmek için hırsızlık yapıyor

T.T.'nin uyuşturucu madde bağımlısı olduğu, uyuşturucu madde alabilmek için hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği bildirildi.

Hırsızlık anları kamerada

Öte yandan T.T.'nin gerçekleştirdiği hırsızlık olayları iş yerlerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde T.T.'nin yanında getirdiği tornavidayla iş yerlerinin kapısını 30 saniyede açıp, içeri girdiği anlar yer alıyor. T.T.'nin özellikle kapıları alüminyum doğrama olan iş yerlerini tercih ettiği belirlendi.

"Arkadaş benden hızlı içeri giriyor"

İş yerinden 700 lira ile çok sayıda çakmak çalındığını söyleyen Muhammet Sertkaya, "Arkadaş benden hızlı içeri giriyor. Ben bile o kadar hızlı, kapıyı açıp içeri giremem. Tornavidayla kapı açmaya alışmış. İçeri giriyor, gayet rahat bir şekilde kameralara baka baka hırsızlık yapıyor. Benim param ve çakmağımı aldı. Polis yakalıyor ama salınıveriyor. Bir gece cadde üzerindeki iş yerlerini soymuş. Biz ne yapalım? Haklıyken haksız duruma mı düşeyim? Daha çocuk. Yakalayıp elini kolunu mu bağlayalım? Nasıl önlem alalım. Polisimiz yakalıyor ama serbest kalıyor. Bugün bunu yapan yarın bankayı soyar. Esnaf arkadaşlarımız dikkatli olsun. Çok mağduruz" dedi.

"Paralarımızı çalmış"

Etli ekmek salonu işleten Ünal Taşdalen ise, "İş yerimizin kapısını zorlayıp içeri girmiş. Sadaka kutusundaki ve kasadaki paralarımızı çalmış. Komşunun dükkanın kapısını da zorlamış. Devletimize boynumuz kıldan ince ama bu tür cezaların daha ağır olmasını istiyoruz. Çünkü çok can yandı. Yakalanıyor, yaşı küçük olduğundan serbest bırakılıyor. Bu beni çok üzüyor. Buna bir çare bulunması lazım. Buna önlem alınması lazım. Ama bu teşvik ediyor. Devletimizden tek isteğim buna bir çare bulunsun" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?