MHP'li üyeler Ozan Arif ismine karşı çıktı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Meclisinde ülkücü sanatçı Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifine MHP'li Meclis üyelerinin karşı çıktığı iddia edildi.

MHP'li üyeler Ozan Arif ismine karşı çıktı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Meclisinde dikkat çeken bir olay yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Atakum Belediyesi Meclis toplantısında ülkücü sanatçı Ozan Arif'in isminin bir parka verilmesi teklif edildi. Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifinin meclis toplantısında gündeme gelmesi ile MHP Grubunun bu teklife karşı çıktığı ve teklife destek vermediği belirtildi.

"CAMİAMIZA HAKARET EDEN BİR İNSANIN..."

MHP Atakum Belediyesi Meclis üyesi Murat Talu, Ozan Arif'in isminin parka verilmesi teklifine, "Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir insanın parka isminin verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz” diyerek karşı çıktı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, MHP Meclis üyesi Talu'nun tepkisine “Ben hassasiyetinizi anlıyorum. Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum. Ama bu hassasiyet doğru bir hassasiyet” şeklinde yanıt verdi.

Yapılan meclis görüşmesinin ardından Ozan Arif'in isminin parka verilmesi ile ilgili gündem maddesi, AK Partililerin ve CHP'lilerin oylarıyla komisyona havale edilirken, teklife MHP Grubu destek vermedi.

Öte yandan, Ozan Arif, son dönemde MHP ve MHP lideri Devlet Bahçeli’yle girdiği tartışmalarla hatırlanıyor.

Ozan Arif, 16 Nisan 2017 referandumunda Bahçeli ile ters düşmüştü. Ozan Arif, o dönem, MHP'nin aksine, yazdığı "cahilce evet deme" şiiriyle "hayır" diyeceğini ilan etmişti.

MHP ise, teşkilatlarına Ozan Arif’in cenaze törenine gitmeyi yasaklamıştı.

Samsunkenthaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5