Mustafa Tuncay genel müdür yardımcısı oldu

İSU İçmesuyu ve Kanalizasyon Dairesi'nde uzun süredir şube müdürlüğü yapan Mustafa Tuncay, Orman ve Tarım Bakanlığına bağlı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü'ne genel müdür yardımcısı oldu.

Mustafa Tuncay genel müdür yardımcısı oldu

İSU İçmesuyu ve Kanalizasyon Dairesi'nde uzun süredir şube müdürlüğü yapan Mustafa Tuncay, Ankara’ya gidiyor.

KOCAELİ'NDE ÖNEMLİ GÖREVLERDE BULUNDU


İSU’da göreve başlayan Tuncay, ilk yıllarında Gölcük Arıtma Tesisi'ni devreye alan, sonrasında Kocaeli'ndeki fabrikaların atıksu denetimleri ve İzmit körfezinin temizlenmesi projesinde görev aldı. Havza Koordinatörlüğü yaptığı yıllarda da Yuvacık Barajı Koruma Bandı'nda su kalitesinin artırılması çalışmalarını bizzat yönetti. Türkiye’de ilk defa havza koruma yönetmeliklerinde Özel Havza Hükümlerinin hazırlanmasında görev aldı. Bunların yanı sıra, büyük sanayi kuruluşlarının kullandığı suların kayıt alınması, atıksu Scada sisteminin kurulması, kolektör seviye ölçümleri sayesinde riskli yağışların kontrol altına alınmasında aktif rol almıştı.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Orman ve Tarım Bakanlığına bağlı Su Yönetimi Genel müdürlüğüne genel müdür yardımcısı olarak atanan Mustafa Tuncay hafta içinde görevine başlayacak.

MUSTAFA TUNCAY KİMDİR?

1971 Başiskele Karşıyaka doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Bölümü ön lisans, İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Mühendislik Fakültesi ve Kocaeli Üniversitesi Yönetim Organizasyon bölümü yüksek lisans mezunu. Evli ve iki çocuk babası. Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sekreteryalığı yaptı. MİKAV Başkan Yardımcısı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5