banner29

Tekirdağ’da 55 kilogram 440 gram kokain ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda, 55 kilogram 440 gram kokain yakalandı.

Yerel Haberler 13.04.2019, 13:43
Tekirdağ’da 55 kilogram 440 gram kokain ele geçirildi

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında Güney Amerika ülkelerinden, transit olarak Türkiye’ye gelecek olan konteynerler ile uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratı alındı.

GEMİ ŞÜPHELİ OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ

İstihbarat Bilgi Sistemi'nde yapılan detaylı analizler sonucunda, Brezilya’nın Paranagua Limanı’ndan Tekirdağ’ın Asyaport Limanı’na gelecek olan bir gemi, şüpheli olarak değerlendirildi.

DETAYLI ARAMA YAPILDI

Şüpheli gemiye ait bilgiler, Tekirdağ Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile paylaşıldı. Gemi Takip Programı üzerinden uluslararası sularda gerçek zamanlı başlayan takip, geminin Asyaport Limanı’na gelmesine kadar koordineli olarak aralıksız sürdürüldü.

Söz konusu geminin limana yanaşmasının ardından tahliye işlemi esnasında narkotik dedektör köpeğinin, konteynerlerden birine tepki vermesi üzerine Gümrük Muhafaza ekiplerince, detaylı aramaya geçildi.

KOKAİN OLDUĞU ANLAŞILDI

Yapılan detaylı aramalarda, konteynerin sağ arka kısmında bulunan 2 kutu içerisinde, konteynerin mevcut mühür ve etiketinin birebir kopyası olduğu anlaşılan sahte güvenlik mührü ile beyaz renkli bir madde tespit edildi. Söz konusu maddenin uyuşturucu tespit cihazında yapılan ön analizinde, kokain olduğu anlaşıldı.

Savcılıktan alınan talimatlar doğrultusunda, piyasa değeri yaklaşık 16 milyon 650 bin lira olan 55 kilogram 440 gram kokaine el konuldu. Olayla ilgili soruşturmaya çok yönlü devam ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?