Trabzon'da üniversite kampüsünde yangın

Trabzon'da Avrasya Üniversitesi'nin Yomra'daki kampüsünde yangın çıktı.

Trabzon'da üniversite kampüsünde yangın

Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangının kontrol altına alındığı belirtilirken bir anda binanın başka tarafında alevler yükselince kısa süreli panik yaşandı. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, can kaybı ya da yaralanan kimsenin olmadığını söyledi.

Kentte özel eğitim veren üniversitenin Yomra ilçesindeki yerleşkesinde 8 katlı binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.  İhbar üzerine, olay yerine güvenlik ve itfaiye ekipleri sevk edildi.  Binadakiler tahliye edilirken, yangın itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kontrol altına alındı.

Yangın kontrol altına alınıp soğutma çalışmaları sürerken binanın başka bir bölümünde alevler yükselince panik yaşandı.

Yangının çıkış nedeninin tespiti için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, yangınla ilgili şu açıklamayı yaptı:
''Saat 09.00 civarında mutfak kısmından çıktığı tahmin edilen bir yangın meydana gelmiştir. Dış kaplamadan ötürü de yangın kaplamıştır. Ama çok şükür can kaybımız, yaralanma söz konusu değildir. öğrencilerimiz ile çalışan personelimiz tamamen tahliye edilmiştir. Yangın tamamen kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda o bölgeyi iptal edip, diğer kısımlarda eğitim-öğretime devam edeceğiz. Yanan bölümler kullanılamaz halde.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5