Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski Washington Post'a verdiği söyleşisinde Batılı ülkelerden tüm Rusya vatandaşlarına dönük vize yasağı talep etti.

Zelenski “Rusya'nın daha çok ülkeyi ilhak etmesinin önüne geçmenin tek yolu”nun Rusya vatandaşlarının Batı ülkelerine girmesinin yasaklanması olduğunu söyledi.

Zelenski mevcut Rusya hükümetiyle hemfikir olmayanların da cezalandırılacağı yönündeki eleştirileriyse reddederek “Fark etmez, ne tür Rus olurlarsa olsunlar... Onları Rusya'ya yollayın” dedi.

Fransa enerji darboğazında! Macron kışlıkları çıkardı ''kalın giyinme'' kampanyasını başlattı Fransa enerji darboğazında! Macron kışlıkları çıkardı ''kalın giyinme'' kampanyasını başlattı

Ukrayna'nın “yeterli kuvvetleri ve araçları toplar toplamaz işgalden topraklarını kurtaracağını” söyleyen Zelenski'nin açıklaması ABD'nin Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık yeni bir silah yardımını ilan etmesinin hemen ardından geldi. ABD'nin şimdiye kadar Ukrayna'ya yolladığı silah yardımı 4,5 milyar doları aşmış durumda.