15 Temmuz: Allah Türk Milletine İsyan Etmiştir

“Ve şüphesiz sen büyük bir ahlak üzerindesin.”

İnsan olmanın biricik önceliği "ahlak" olmalıdır. Ruhumuzun namusunu belirleyecek olan da bu kıstastır. Dindar olmak demek, arınmış olmak demek değildir. Devlet kendisine emanet edilen çocukları eğitirken, "insan psikolojisinin derinliklerindeki karanlık noktalara ışık tutmadığında" ahlaklı bireyler yetiştirmesi söz konusu değildir. Devlet ve din adamları ruhlarımıza korkular salarak bizleri yönlendirmeye kalkarlarsa, "erdemsiz" insanlar toplumu oluruz.

İnsan, karanlık olandır. Korkularının esiri olandır.

Allah, insanı karanlıktan aydınlığa erişmesi adına sevgisi ile yaratmıştır.

Bir kadını sevmekten kaçınmış sözde bir din adamını evlat sevgisinden mahrum bırakarak, Allah ona en büyük cezayı vermiştir. Evlatsız ve nursuz sözde bir din adamı, bu memleketin evlatlarının ruhunun ırzına geçerek onları ahlaksızlaştırmıştır. Devlet, aydınlık insanı yetiştirmek adına dinle işbirliği yapmak yerine, dinle rekabet ettikçe sonuç hüsran olmaktadır. Devlet de din de ahlakını kaybetmektedir.

İnsan adına konuşacaksak eğer en temel ilkemiz, "korkutmayacaksın" olmalıdır. Vatan sevgisi imandansa eğer, korkakların vatanı da dini de olmaz. Çünkü korkakların Allah'ı olmaz.

"...ve Allah isyan etti kullarına

bir temmuz gecesi ağlasak da sızlasak da..."

Allah isyan etmiştir. Bizleri bedenen değil ama ruhen kesinlikle helak etmiştir. Ad kavminden, Semud kavminden, Lut kavminden ne eksiğimiz varmış? İmanı ve yüreği yeten herkes, kendisine sonu gelmeyen sorular sormalıdır. Sapkın ruhlarımız yaralıdır artık, hastadır. Bir temmuz gecesi helak edilmiş bir milletiz.

Din adamları "ahlaksız"lıkları ile bizi Allah'a yönlendirmek yerine, şeytanın uçurumlarına sürüklemişlerdir.

"...muhammed’in adamları

ibrahim olmadıkça

Allah'ın gazabıdır bizi bekleyen..."

İSYAN

yerler ve gökler şahit olsun

isa'yı bekleyen korkak yürekler de şahit olsun

bilin ki zaman ibrahim'i yeniden yarattı

tanrılarımız bir bir yıkılıyor

kabemizi sarmış karanlık ruhlar çöküyor

melekler yeryüzüne inmiş

idam sehpaları kurulmuş

yüzsüz ruhlarımızı asıyorlar

yalandan dolandan ilahlarımızla

Rabb'ini aldatanlardık....

ve Allah isyan etti kullarına

bir temmuz gecesi ağlasak da sızlasak da

yalandan acılarımız içimizi kanatmıyor

aydınlanmıyor ruhlarımız

muhammed’in adamları

ibrahim olmadıkça

Allah'ın gazabıdır bizi bekleyen...

https://www.youtube.com/watch?v=gLKb0RMUzdw

"Bir ülkeyi helâk etmek istediğimizde, o ülkenin zenginlik sebebiyle şımarmış elebaşılarına (iyilikleri) emrederiz; buna rağmen onlar orada kötülük işlerler. Böylece o ülke, helâke müstahak olur; biz de orayı darmadağın ederiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhsin Yılmaz
Muhsin Yılmaz - 1 yıl Önce

Hepsi iyi güzelde yalnız bir sorun var; Haşa Allah isyan etmez, O Hakimdir tek güç, iktidar sahibidir. Allah Bela eder, Azap eder..İsyanı da Azap vb. ile değiştirmek icap eder...

ALİ TOPUZ
ALİ TOPUZ - 1 yıl Önce

Sormadan edemeyeceğim. 15 Temmuz gecesi bir helâk gecesi'yse, ki hiç şüpesiz doğru, kimler helâk olmuştur? Helâk olanlar sadece "Gargamelciler" midir? Düşmüş kadın misali siyasi düşmüşlük içiminde olanlar, acziyet içerisinde debelenip duran "büyük put" ve büyük put'a sırtını yaslayarak varlığını sürdüren "nur yüzlü cemaat şeyhi nineleri" de helâk olmamış mıdır?

Selma aydın
Selma aydın - 1 yıl Önce

Biraz garip bir yazı olmuş, Allah isyan etmiştir insanoğluna, sözünü doğrusu anlayamadım, karmaşık bir yazı olmuş, şiir desem değil, uyarı desem hayal desem değil.. Dünyada iyi ile kötünün, güç sahibi ile sömürülen savaşı şeytanın fitnesi farklı boyutlarda hep suregelmistir suregidecektir.

Murat Kapkıner
Murat Kapkıner - 6 ay Önce

Sevgili Hüseyin. Allah'ın bu millete en büyük rahmetini nasıl olup da tersinden okuyabildin Hayret.

banner5