Bakan Soylu açıkladı! İstiklal'deki terör saldırısıyla ilgili yeni gelişme Bakan Soylu açıkladı! İstiklal'deki terör saldırısıyla ilgili yeni gelişme

 6'lı masadan Cumhurbaşkanlığı adaylığı için teklif bekleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek geldi. Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü özgürlüğünün yasal düzenlemeyle garanti altına alınması önerisiyle ilgili açıklamada bulundu.

kılıçdaroğlu-2

"Memnun olunacak olağanüstü bir gelişmedir"

Karar'a konuşan Gül, "Uzun yıllar başörtüsü karşıtlığını kendisinin en önemli misyonu görmüş ve bundan dolayı birçok acılara sebep olmuş bir partinin, bu hatasını nihayet görüp vazgeçmesi ve bunu tüm milletvekillerinin imzasıyla somutlaştırması Türkiye adına çok memnun olunacak olağanüstü bir gelişmedir. Böyle bir dönüşüme öncülük ettiği için de Kemal Bey'i tebrik etmek gerekir. Partiler üstü baktığınızda ülkenin normalleşmesi herkesi sevindirmelidir." ifadelerini kullandı.

HAYRUNNİSA GÜL'ÜN EĞİTİM HAKKI ELİNDEN ALINMIŞTI

Gül'ün destek açıklamasının ardından akıllara CHP'nin savunduğu yasakçı zihniyetin 28 Şubat sürecinde üniversite eğitimi almak isteyen Hayrunnisa Gül'ün okula alınmamasını akıllara geldi. DTCF Arap Dili bölümünü kazanan Hayrünnisa Gül, 8 Eylül 1998 günü Abdullah Gül ve avukatıyla kayıt için üniversiteye gitmiş ama başörtüsü yüzünden kaydı yapılmamıştı. Gül, konuyu AİHM’e taşımış ama eşi Dışişleri Bakanı olunca davasını geri çekmişti.

hayrunnisa gül üniversite kayıt