Uber Eats, Avrupa’daki market ağını genişletmek için Getir ile yeni bir anlaşma imzaladı. Ortaklık kapsamında Birleşik Krallık’taki Uber Eats müşterileri, Getir’in 2000’den fazla bakkaliye ve market ürününe erişebilecek.

Uber Eats müşterileri artık Getir’i kullanacak

Ortaklığın önümüzdeki haftalarda Almanya ve Hollanda gibi diğer Avrupa pazarlarında da yaygınlaşması bekleniyor. Getir, Uber Eats üzerinden verilen siparişleri sağlamak için geçen yıl satın aldığı Gorillas altyapısını kullanacak.

Yeni anlaşma, Uber Eats ve Getir’in market sektöründe yaşanan yavaşlamanın ardından geldi. Uber Eats, bu anlaşma ile Avrupa’nın önemli pazarlarında market teslimatı seçeneklerini genişletme olanağına sahip olacağını ifade etti.

Tesla, arkadaşlarına yeni bir Tesla aldıran araç sahiplerine, ücretsiz Model 3 Performace çekilişine katılma hakkı sağlıyor.

Uber Eats halihazırda Birleşik Krallık’taki bazı zincir marketler ile ortaklık yapıyor. Ancak Getir’in hızlı teslimat ağına erişmesi, müşterilerin de dakikalar içerisinde siparişlerini almasını sağlayacak.

İsrail'in Gazze Soykırımı'nı destekleyen Recep Baltaş tepki çekti İsrail'in Gazze Soykırımı'nı destekleyen Recep Baltaş tepki çekti

Öte yandan Getir ise bu ortaklığı Uber Eats’in kullanıcı tabanından yararlanmak ve müşteri erişimini genişletmek için fırsat olarak görüyor. Her iki şirketin yöneticileri, teslimat yeteneklerini birleştirmenin çeşitli avantajlar sağlayacağını ifade etti.

Shiftdelete