Takvim'de yer alan habere göre, Sosyal medyada başörtüsüyle "Twerk" dansı yapan Esra Rabia Ünal'ın gerçek adının Ayşe Bolhatoğlu olduğu ve 5 yıl önce Adana'da ahlak polisinin yaptığı fuhuş operasyonunda gözaltına alındığı ortaya çıktı.

İŞTE SOSYAL MEDYADAKİ OPERASYONUN PERDE ARKASI

Sosyal medyada Instagram, TikTok ve Facebook gibi platformlar üzerinden son dönemde başörtüsü, çarşaf gibi İslami bazı unsurlar kullanılarak yapılan paylaşımlarda milli ve manevi bazı değerlere karşı çürütme operasyonu başlatıldı. İçi boşaltılmış ve sözde başörtüsü takan bazı kişiler twerk gibi İslami ve manevi değerlere aykırı videolarla sosyal medyada parlatılarak yüz binlerce takipçiye ulaştırılıp şebekeye hizmet ettiriliyor. Bunların son örneği de başörtüsü takarak "twerk" videosu çeken ve bu video aracılığı ile yüz binlerce takipçiye ulaşan Esra Rabia Ünal isimli kişi oldu. Bu kişiye benzer profillerin de şebekenin parçası olduğu ve yüzlerce kişilik bir ağa ulaştıkları öğrenildi. Ortaya çıkarılan bu kişilerle 28 Şubat dönemindeki gibi sahte hoca ve sahte başörtülü kadınlar üzerinden yapılan algıya benzer bir çabanın yanı sıra, kurulan şebeke ile bazı iş adamı ve bürokratlara da tuzak kurulduğu belirlendi.

TCDD’den Marmaray’daki “LGBT kamu spotu” görüntülerine suç duyurusu TCDD’den Marmaray’daki “LGBT kamu spotu” görüntülerine suç duyurusu

BAŞÖRTÜLÜ TWERK DANSIYLA GÜNDEM OLAN ESRA RABİA ÜNAL FUHUŞTAN YAKALANMIŞ

Şu anda sosyal medyada Esra Rabia Ünal adıyla tanınan kişinin 2018'de Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonda gözaltına alınan Ayşe Bolhatoğlu'nun sosyal medya üzerinden anlaştığı kişilerle fuhuş yaptığı ve fuhşa yer temin ettiği tespit edilmişti. O dönem lüks otellerde VIP fuhuş yaptığı tespit edilen "Pembe Panter" lakaplı Ayşe Bolhatoğlu'nun ayrıca sosyal medya üzerinden müşterileriyle görüntülü olarak görüştüğü tespit edilmişti.

FUHUŞ GÖRÜŞMELERİ KAYIT ALTINDA

"Fuhuş yapmak, fuhşa yer temini etme" suçlarından da kaydı olduğu, fuhşa yer temin ettiği kişilerden de para aldığı iddia edilen Ayşe Bolhatoğlu adliyeye sevk edilmişti.

İSİMLER BİLE DİKKATLE SEÇİLİYOR

Ayşe Bolhatoğlu'nun milli değerlerin içinin boşaltılması operasyonunun bir parçası olduğu tespit edilirken, seçilen sahte isme kadar birçok detayın özenle seçildiği öğrenildi. Benzer profildeki şahısların "Rabia", "Sümeyye", "Esma" gibi daha çok muhafazakar vatandaşların kullandığı isimleri tercih ettiği belirlenirken, bu isimlerle fenomenleştirildikleri tespit edildi.

ADNAN OKTAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BİR BENZERİ

Yapının Adnan Oktar terör örgütünün benzeri bir yapıda olduğu ve sosyal medya üzerinden parlatılan bu tarz kadınlarla bazı iş adamları ve bürokratların da tuzağa çekilmesinin hedeflendiği iddia edildi. Tuzağa düşürülen iş adamı ve bürokratlardan şantaj yoluyla para ve önemli bilgilerin sızdırılmak istendiği de iddialar arasında yer alırken, yapının bu hedefiyle Adnan Oktar örgütüne benzerliğine dikkat çekildi.

OPERASYONUN MEDYA AYAĞINDA ODA TV, T24 VE ONEDİO VAR

İslami ve milli değerlerin hedef alındığı operasyonun medya ayağında da Oda TV, T24 ve Onedio gibi markalar yer aldı. Esra Rabia Ünal kod isimli Ayşe Bolhatoğlu'nun sosyal medyada paylaştığı içerikleri sürekli olarak haberleştiren Oda TV, T24 ve Onedio gibi markalar; şahsın parlatma operasyonunun parçası oldu.