500 TL’lik Samsung Galaxy A01 Core satışa çıkıyor! İşte özellikleri!

Samsung bir süredir geliştirme aşamasında tuttuğu giriş segmenti modelini satışa sundu. İşte Samsung Galaxy A01 Core özellikleri.

500 TL’lik Samsung Galaxy A01 Core satışa çıkıyor! İşte özellikleri!

Hali hazırda en çok akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirket olan Samsung giriş segmentindeki modellerine bir yenisini daha ekledi. Güney Koreli üreticinin bir süredir geliştirdiği yeni modeli Samsung Galaxy A01 Core geçtiğimiz gün sessiz sedasız bir şekilde satışa çıktı.

500 TL’lik Samsung Galaxy A01 Core satışa çıkıyor! İşte özellikleri!

Samsung’un bu modelini neden hiçbir duyuru yapmadan satışa sunduğu, özelliklerine bakıldığında az çok anlaşılıyor.

Galaxy A01 Core gücünü 2017’de üretilen MT6739’dan alıyor. Sistemini 1GB RAM ile destekleyen telefonda 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. Eğer bu alan benim için yeterli değil diyorsanız 32GB’lık ikinci  versiyonun da mevcut olduğunu belirtelim.

""

HD+ çözünürlükte 5.3 inçlik bir ekranın yer aldığı telefon klasik Samsung tasarımına sahip. Yani çentikli ya da delikli ekran tasarımı söz konusu değil. Hem altta, hem de üste göze batan kalın çerçeveler yer alıyor.

Arka yüzde yer alan 8MP’lik ana kameraya ön yüzde 5MP’lik selfie kamerası eşlik ediyor. 3000 mAh’lık bir bataryayla gelen telefonun en makul yönü ise fiyatı.

Samsung Galaxy A01 Core için 67 dolar yani yaklaşık olarak 500 TL’lik bir fiyat belirlemiş durumda. Muhtemelen bu telefonun Türkiye’deki satış fiyatı da en fazla 700 TL olacaktır. Peki böyle bir telefona 700 TL vermeye değer mi işte orasını tartışabiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5